Zamknij
REKLAMA

Transport ładunku drobnicowego na Skandynawię

12:53, 19.12.2019 | a.d
Skomentuj

Transport ładunków na Skandynawię rządzi się swoimi prawami i dobry spedytor ma tego świadomość. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które będą miały bezpośredni wpływ na jakość usługi, a są nimi: specyficzne warunki pogodowe, różnorakie regulacje prawne, uwarunkowania społeczno-kulturowe i geograficzne oraz celne. Dlatego właśnie, transport towarów na Skandynawię wymaga starannego planowania i doświadczenia.

Dobry rynek

Polscy przedsiębiorcy często nawiązują współpracę z partnerami ze Skandynawii. Jest to świetny rynek zbytu – przede wszystkim dlatego, że kraje te są solidnym i bogatym nabywcą. Skandynawia to duży plac budowy, dlatego popyt na wszelkiego rodzaju materiały budowlane wciąż rośnie. Nic więc dziwnego, że tak chętnie nawiązujemy z nimi współpracę. Po Niemczech, Skandynawia stanowi drugi kierunek naszej sprzedaży.

?

Źródło: Scandinavian Express

Kierunek Skandynawia

Przy transporcie towarów na Skandynawię należy pamiętać o jej specyficznych uwarunkowaniach, które bezpośrednio wpływają na przebieg całego przedsięwzięcia. Norwegia to kraj pełen fiordów, wysp oraz terenów górzystych. Dodatkowo, w regionie tym zima jest ciężka i trwa od października do kwietnia. Trudne warunki na drogach i okresowe zamykanie ich powoduje, że część przewoźników rezygnuje z transportu na Skandynawię w tych miesiącach lub wybiera jedynie lepiej skomunikowaną Szwecję. Dlatego tak ważne okazuje się być doświadczenie logistyka, który rozumie te uwarunkowania.

Dostawy cały rok

Jeśli na starcie wiemy, że będziemy wymagać transportu również w miesiącach zimowych, wybierzmy przewoźnika, który potrafi sprostać temu zadaniu i przewozi materiały przez cały rok. Dzięki temu, unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Upewnijmy się, że flota przewoźnika jest przystosowana do trudnych warunków panujących w Norwegii. Dobrze, gdy we flocie znajdziemy trzyosiowe ciągniki, które radzą sobie z pracą w niskich temperaturach, posiadają zimowe opony oraz łańcuchy na opony. Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiednich kierowców, którzy doświadczeni są w przewożeniu towarów na Skandynawię.

Precyzyjne terminy

Transport towarów na Skandynawię z reguły odbywa się w trybie just in time, czyli w bardzo precyzyjnych terminach. Towar musi być na miejscu w określonym dniu i określonej godzinie. Wybierając przedsiębiorstwo logistyczne, zdecydujmy się zatem na takie, które posiada doświadczenie w tego typu dostawach. Przewoźnicy, którzy realizowali na przykład, transport podzespołów samochodowych na linie produkcyjne, będą odpowiednimi, do przewozu towarów w trybie just in time.

Czas realizacji usługi

Niezwykle ważnym w transporcie dóbr, jest także czas dostawy. Wpływa on bowiem na działanie całego łańcucha produkcyjnego, pozwala lepiej zaplanować przyszłe inwestycje i sprzedaż. Najbardziej doświadczeni przewoźnicy oferują dostawę towaru w dwa dni robocze, a to za sprawą sprawnego, wielofunkcyjnego taboru, stałych miejsc na promie, a także rozbudowanych linii drobnicowych.

Doświadczenie

Warto, zatem, postawić na firmy, które posiadają duże doświadczenie w przewozie towarów na Skandynawię. Dzięki temu, mamy pewność, że nasze towary będą w najlepszych rękach, a poza tym, możemy liczyć na fachową pomoc i wsparcie w biznesie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone