Zamknij
REKLAMA

Toaleta przenośna, czyli niezbędne wyposażenie podczas imprezy masowej

10.10, 20.09.2022 .
Skomentuj

Organizatorzy imprez masowych mają obowiązek zapewnienia uczestnikom warunków sanitarnych na odpowiednim poziomie. Wymóg ten najłatwiej jest spełnić inwestując w profesjonalne toalety przenośne. Jest to niezbędne wyposażenie każdej imprezy plenerowej. W poniższym artykule omawiamy, jakie są zalety przenośnych toalet.

Toaleta przenośna na imprezie masowej - co mówią polskie przepisy?

Przepisy polskiego prawa wskazują, że pojęcie imprezy masowej oznacza wydarzenie, w którym bierze udział minimum 1000 osób. Zgodę na organizację wydarzenia musi wydać Państwowy Inspektor Sanitarny. Gdy zweryfikowana zostanie liczba toalet i warunków sanitarnych na miejscu planowanego wydarzenia, wydawana jest zgoda na organizację imprezy. 

Warto wiedzieć, że wszyscy organizatorzy imprez masowych są zobowiązani do tego, by zagwarantować ich uczestnikom warunki sanitarne na odpowiednim poziomie. Z tego względu dostęp do toalet przenośnych wydaje się być koniecznością. Wytyczne w zakresie budowy tego typu obiektów zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dodatkowo, kabina ustępowa musi mieć minimum 0,9 m szerokości, a wymagana szerokość przed miską ustępową w rzucie poziomym pełniąca rolę powierzchni przed umywalką powinna wynosić 0,6x0,9 m. Na imprezie masowej doskonale sprawdzi się toaleta przenośna msize - jest ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zawiera wszelkie niezbędne funkcjonalności. 

Ile toalet musi znajdować się na terenie imprezy masowej?

Obowiązkiem organizatora imprezy masowej jest zapewnienie uczestnikom właściwej liczby toalet. Ile musi ich znajdować się zgodnie z przepisami polskiego prawa? W przypadku, gdy liczba uczestników wynosi do 1000, wtedy wymogiem jest zapewnienie 1 toalety na 250 osób. Gdy liczba uczestników mieści się w przedziale od 1000 do 10 000 osób, wtedy jedna toaleta powinna przypadać na 750 osób. 

W toalety przenośne najwyższej jakości można zaopatrzyć się na mtoilet.pl

Jak działają przenośne toalety?

Cechą rozpoznawczą przenośnej toalety jest fakt, iż nie wymaga ona podpinania do instalacji kanalizacyjnej. W przenośnej toalecie stosuje się zbiorniki bezodpływowe na fekalia, które są co jakiś czas czyszczone. Zbiornik bezodpływowy zawiera także odpowiednie chemikalia, które są odpowiedzialne za neutralizację różnego rodzaju drobnoustrojów i przykrego zapachu. Pojemność zbiorników na fekalia należy dostosować do zapotrzebowania oraz uwarunkowań terenu. 

przenośnej toalecie nie może zabraknąć ubikacji, podajnika na papier, zamka i zawieszki otwarte/zamknięte. Bardziej zaawansowane modele zawierają podajniki na mydło, wieszaki na ubrania, ręczniki do wycierania rąk itd. To, jak będzie wyglądała zamawiana przez nas toaleta, zależy od negocjacji z producentem. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo zróżnicowane modele przenośnych toalet, dlatego każdy znajdzie taką toaletę, która będzie odpowiadała określonym potrzebom. Więcej informacji na temat możliwości stosowania przenośnych toalet można znaleźć na portalu https://wykonczony.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%