Zamknij
REKLAMA

Urządzasz garaż? Nie zapomnij o tych kilku istotnych punktach!

15.10, 12.08.2022 .
Skomentuj

Podczas urządzania garażu warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym garaż będzie praktycznym miejscem nie tylko do odstawienia samochodu, ale również wtedy gdy zajdzie potrzeba by pomajsterkować. Oto wskazówki dla osób, które planują remont lub urządzenie garażu.

Podczas urządzania garażu warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym garaż będzie praktycznym miejscem nie tylko do odstawienia samochodu, ale również wtedy gdy zajdzie potrzeba by pomajsterkować. Oto wskazówki dla osób, które planują remont lub urządzenie garażu.

1. Pojemne i wygodne szafki narzędziowe 

Poręczność i porządek w garażu to podstawa. W ten sposób można zorganizować szybką naprawę drobnej usterki w samochodzie lub wymianę świecy, a nawet trudniejsze prace przy samochodzie. Dlatego na etapie urządzania garażu nie można zapomnieć o zakupie dobrych szafek na narzędzia. Dobrych, czyli jakich? Przede wszystkim takich, które sprawdzą się na co dzień i zagwarantują utrzymanie ładu. Tego typu szafki są mobilne i praktyczne, ponieważ można je w dowolnej chwili przesunąć w inne miejsce z uwagi na fakt, że są lekkie. Dzięki temu zawsze będzie się miało pod ręką niezbędny śrubokręt lub odpowiedni klucz i nie będzie potrzeby biegania i szukania narzędzi po całym garażu.

Duży wybór szafek narzędziowych sprawia, że obecnie można znaleźć dobrej jakości szafki narzędziowe, które są i estetyczne i praktyczne. To zaś pozwala dobrać wyposażenie do własnych potrzeb oraz specyfiki pracy. 

2. Wygodny układ garażu - niezbędny by pracowało się w nim wygodnie o każdej porze dnia i roku

Każdy właściciel garażu powinien czuć się w nim komfortowo, niezależnie od pory dnia lub roku. Dlatego w każdym garażu powinien znajdować się zbiornik na wodę, wygodne miejsce do pracy, wydzielona przestrzeń na narzędzia i miejsce do odpoczynku. Już na etapie planowania prac warto zadbać również o odpowiednie wykończenie przestrzeni i o inne kwestie, takie jak m.in. pokrycie dachu, hydroizolacja i dodatkowe kwestie architektoniczne. W garażu powinno być sucho i jasno - by móc w nim pracować nawet w pochmurne, zimowe dni. Niezbędne jest również właściwe oświetlenie, równomierne rozmieszczenie lamp i wybór odpowiedniej mocy żarówek. 

Na etapie planowania prac wykończeniowych garażu należy zadbać również o rozkład sieci elektrycznych, rzut dachu i grubość ścian. To wszystko ma wpływ na temperaturę wewnątrz pomieszczenia i możliwość przechowywania narzędzi. Jest to tym ważniejsze, że w garażu będzie się przechowywać również samochód, który nie powinien znajdować się w miejscu narażonym np. na wilgoć. Dlatego warto zadbać odpowiednio wcześniej o właściwe ogrzewanie i pomyśleć o zakupie grzejnika elektrycznego lub wybrać inny system grzewczy. Z kolei w drzwiach garażowych powinny się znaleźć solidne zamki i dobry system antykradzieżowy.

3. Komfortowa podłoga - dla wygody i bezpieczeństwa

Szczególną kwestią podczas urządzania garażu jest wybór materiału na podłogę. Jest to tym trudniejsze, że podłoga musi wytrzymać ciężar samochodu i innych przedmiotów, które są przechowywanych w garażu. Musi być też odporna na wilgoć. W sytuacji gdy budżet jest ograniczony, to najlepszym wyborem jest beton lub też mieszanki akrylowe, lub poliuretanowe. W finale warto też pokryć taką nawierzchnię specjalnym roztworem - np. mastyksem asfaltowym.

Przed urządzeniem garażu warto zapoznać się z poradami i wskazówkami, które pomogą zadbać o każdy szczegół i cieszyć się wygodnym oraz bezpiecznym garażem na miarę potrzeb i oczekiwań wszystkich domowników. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%