Zamknij
REKLAMA

Poznaj listę najpopularniejszych strzelanek!

21:21, 03.12.2021 | .
Skomentuj

Shootery, czyli popularne strzelanki, to gry komputerowe, które sprzedają się naprawdę świetnie. Ich cechą charakterystyczną jest to, że gracz wciela się w bohatera, który w swoich działaniach często sięga po broń. Najczęściej jest to oczywiście broń palna – pistolet bądź karabin. Zadaniem gracza jest po prostu wyeliminowanie przeciwników. Po jakie strzelanki warto sięgnąć, jeśli chcemy mieć zapewnioną rozrywkę na najwyższym poziomie?

Seria Call of Duty – czy są to gry, które warto znać?

Mówiąc o strzelankach, które zasługują na uwagę, nigdy nie można pominąć serii Call of Duty. To prawdziwie kultowe gry, które od lat przyciągają miłośników shooterów. Gry Call of Duty zaliczane są do shooterów first person. Większość z nich poświęcona jest tematyce wojennej – ich akcja toczy się w okresie drugiej wojny światowej. Co jednak ciekawe, serie, które ukazały się od roku 2007 zostały przez twórców gry przeniesione do czasów współczesnych. Gracz, które sięga po serię Call of Duty, będzie uczestnikiem różnego rodzaju konfliktów.

Seria Battlefield – dlaczego warto znać te gry?

Do kultowych strzelanek zalicza się także seria gier Battlefield. Z całą pewnością można stwierdzić, że seria Call of Duty oraz seria Battlefield konkurują ze sobą. Obecnie trudno o lepsze strzelanki na rynku. Gry serii Battlefield zalicza się – podobnie jak Call of Duty – to shooterów first person. Wyjątkiem jest wyłącznie część Heroes, która jest grą typu third person.

Pierwsza część serii przenosiła gracza do czasów drugiej wojny światowej. W kolejnych producent postawił na wojnę wietnamską. Sięgnął również po konflikty fikcyjne, które umiejscowił zarówno w teraźniejszości, jak i przyszłości.

Dlaczego warto znać serię gier Medal of Honor?

Kolejną serią strzelanek, które zaliczane są do kultowych gier, jest Medal of Honor. To również przykład shooterów first person. Większość gier serii toczy się w okresie drugiej wojny światowej. Wyjątkiem jest część Warfighter, którą producent zdecydował się umiejscowić w czasach współczesnych. Mało kto wie, że za fabułą niektórych gier wchodzących w skład serii, stoi sam Steven Spielberg. Medal of Honor to gry, które po prostu trzeba znać.

Na czym polega gra Counter-Strike?

Popularną strzelanką jest również gra Counter-Strike. W przypadku tej gry gracz bierze udział w walce, jaką toczą między sobą antyterroryści i terroryści. Zadaniem jednych jest obrona miejsca z ładunkiem wybuchowym, zadaniem drugich zaś podłożenie bomby bądź pilnowanie, aby nie uciekli zakładnicy. Producenci tworząc tą grę, mieli na myśli przede wszystkim grę w sieci. Gra jest niezwykle popularna i wszystko wskazuje na to, że w tym względzie wiele szybko się nie zmieni.

Trudno o drugie tak bardzo popularne gry, jak strzelanki. Przyciągają one przed ekrany komputera osoby w bardzo różnym wieku. Te najlepsze potrafią wciągnąć na wiele godzin rozgrywki. Przedstawione przez nas strzelanki zaliczane są do prawdziwej klasyki gier tego gatunku. Powinien więc znać je każdy, kto uważa się za miłośnika shooterów.

Listę wszystkich strzelanek, w które warto pograć znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%