Zamknij
REKLAMA

CZYTELNIK. Co z tym Szczecinkiem?

12:33, 26.08.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

To już regularna wojna. Przez wiele lat Szczecinek był rozwijającym się miastem, a przyjaźń między Panem Starostą Lisem a Panem Hardie-Douglasem była aż nadto widoczna. Co się stało, że teraz obaj Panowie obrzucają się na tyle błotem, że śmieje się z nas cała Polska?

Moim zdaniem jest to prywatna wojna dwóch Panów, która niestety przerodziła się w coś na czym cierpią wszyscy mieszkańcy Szczecinka i piszę to w imieniu Nas wszystkich.

Niegdyś Porozumienie Samorządowe i PO Szczecinecka stanowiły zgraną parę i myślę, że gdyby nie powstał konflikt obu Panów to zostałoby tak do dzisiaj, a współpraca obu samorządów byłaby idealna.

Z tego co pamiętam to zaczęło się od zakończenia organizacji wspólnych imprez Miasto-Powiat (patrząc oczywiście z perspektywy mieszkańca, bo od czego się zaczęło wiedzą tylko zwaśnione strony). Niegdyś mogliśmy korzystać jako mieszkańcy miasta ze wspólnych dożynek organizowanych przez miasto i powiat, czy chociażby pamiętnych obchodów święta trzech króli. Czy nie było to świetne wydarzenie, które promowało miasto na cały kraj?

Teraz co mamy? Obecny rok jest zdecydowanie najbardziej kompromitującym i żenującym w historii Szczecinka w XXI wieku.

Począwszy od afery rozpoczętej o szpital. Miasto obsypuje starostę tym, że nie miało one wpływu na nic  jednocześnie będąc 40% udziałowcem. Nie chcę i nie będę tutaj popierał jednej czy drugiej strony konfliktu, ale kim był Pan Niemiec? Czy ten Pan nie miał nic wspólnego z miastem? Tak jak obecny Pan Prezes ma wspólnego ze Starostwem? Rozgrywa się na naszych oczach komedia,  niestety naszym kosztem. Z tego, że karetki tankujące w KM muszą płacić gotówką za benzynę śmieją się na południu Polski – kuriozum. Szpital miał długi i ma je nadal i nie zmieni tego fakt wymiany prezesa. Niestety zabiegi kosztują i jedyną osobą z całym szacunkiem, która może coś o tym może wiedzieć jest były pan burmistrz. Nie obecny burmistrz, nie starosta, nie Pan który ochoczo się wypowiada o sytuacji w szpitalu nie mając bladego pojęcia o służbie zdrowia. Budowanie sobie kampanii wyborczej na wewnętrznych problemach miasta jest poniżej krytyki. Jest problem ze szpitalem to go rozwiążmy a nie obrzucajmy się błotem żeby się wszyscy z nas śmieli.

Druga sprawa to wywołana już wcześniej Komunikacja Miejska.  Fajnie, że mamy w Szczecinku już jeżdżące autobusy na prąd i planowany jest zakup kolejnych, duży plus dla miasta ale sytuacja, w której została postawiona gmina Szczecinek? Żenada. Po pierwsze, nie w ten sposób. Gmina dostała ultimatum, albo opłaca, albo likwidujemy kursy pozamiejskie. Tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że gmina Szczecinek nie może opłacać kursów tylko do wybranych wsi. Co innego gdyby KM dojeżdżała do każdej miejscowości w gminie. Tak naprawdę Pan Jasionas – Wójt Gminy Szczecinek został postawiony w tej sytuacji pod ścianą. Nie było innego wyjścia jak zrezygnować z oferty KM czyt. Miasta. I to też niestety jest zagrywka polityczna w mojej ocenie. Miasto ma na tyle rozbudowaną flotę autobusów (planuje dokupić kolejne elektryczne pojazdy), że mogłoby już obsłużyć całą gminę i naprawdę wtedy Pan Wójt mógłby do tego interesu dołożyć. Miasto niestety nie dało szansy. Z resztą czy miasto i gmina nie powinny się bardziej zintegrować? W zasadzie to gmina Szczecinek oplata miasto Szczecinek z każdej strony, mogłaby ta współpraca wyglądać lepiej bez względu na obecną opcję polityczną.

Wizyta Pana Prezydenta

Mam swoje poglądy i nie jestem zwolennikiem obecnej władzy, mam do tego prawo, ale to co się wydarzyło po wizycie jest po prostu tragiczne. Pan Prezydent został zaproszony do naszego miasta, nie tylko do powiatu. To jak został potraktowany po wizycie, no Państwo z Ratusza wybaczą po prostu było to niegościnne i nieeleganckie. Czy naprawdę strata 900zł tak zabolała miasto, że musiało się tyle wydarzyć? Prezydent jest głową Państwa i nie możemy tak Pana Prezydenta traktować bo jest z innej opcji politycznej. Ja też nie jestem zwolennikiem i po prostu nie poszedłem, nie jeździłem w tamtej okolicy ale dumny byłem z tego, że najważniejsza osoba w Państwie jest w moim mieście. Jeśli chodzi o nagłośnienie, gdzie SAPIK wystąpił o określoną kwotę, jak najbardziej, ale cała reszta – kompromitacja, niestety. Ratuszowi możemy podziękować za wystawienie kwitka, a Starostwu za upublicznienie na cały kraj. Nasze brudy powinniśmy prać na własnym podwórku.

[ZT]18326[/ZT]

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (28)

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

18 3

. Choc z czescia artykulu moge sie zgodzic ,prosze o niewypowiadanie sie w moim imienu drogi czytelniku. 12:52, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DobrzeWieszKtoDobrzeWieszKto

15 1

"Zamordyzm stosowany" to praktyka stosowana od wielu lat w tym mieście - albo jesteś z nami albo przeciwko nam. Wąska topniejąca grupa terroryzowała i terroryzuje wszystkich doookoła.
Myślę że bańka pękła kiedy poszła w miasto ulotka "wygląda na to że się dogadali" - wrtedy to Pan Lis i jego kandydat na burmistrza dowiedziali się że nie są partnerami tylko podmiotami. Mamy chętnie powielaną teorię - na podstawie której Pan Lubczyk został odsunięty - że to naród decyduje, w tym uleciała gdzieś w niebyt. O to szansę miał kadydat związany ze środowiskiem ale nie podporządkowany więc postanowiono ustrzelić ambicje kosztem przyszłej współpracy. No cóż słowa że ktoś musi wiedzieć lepiej niż naród były w tym mieście powtarzane często - zbyt czesto.
12:53, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JurekJurek

16 0

Moim zdaniem przyczyny konfliktu było zawiązanie koalicji samorządowców zPiSem. Tym sposobem z marzeniami o stolku starosty musiał pożegnać się JHD. 13:05, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaziokazio

23 1

Wiadomo nie od dziś że w Szczecinku jest jedna wielka korupcja 13:19, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W@SP[email protected]

19 3

Sami wybraliście taki chłam... 13:19, 26.08.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

2 3

[email protected] a Ty nie wybierales skoro piszesz My wybralismy? 18:29, 26.08.2019


W@SP[email protected]

5 1

Ja nie.Od jakiegoś czasu głosuję na Tolka Banana... 19:42, 26.08.2019


Benek z Galapgos Benek z Galapgos

2 2

To po co sie udzielasz skoro nie glosujesz?Ty tez wybrales taki chlam skoro nie glosujesz?mozesz z Tolkiem banany prostowac. ? 02:47, 27.08.2019


NickNick

12 0

Pożyjemy, zobaczymy jakie zapadają wyroki? Na razie brak zarzutów, jedyny real to długi. 13:33, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wdzięcznywdzięczny

16 2

A ja jestem zadowolony z tego, że starostwo upubliczniło rachunek. Patologię społeczną należy piętnować. 13:53, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WieraWiera

8 32

Pan Burmistrz zawsze zachowywał się z klasą i fair. Cenił Pana Starostę, wspierał jako koalicjant. No cóż, trudno. PS wolało bratać się z PiS odpychając od siebie znaczną część elektoratu. Jestem głęboko przekonana, że odpowiedzą na to wszystko będzie ZNAKOMITY wynik burmistrza Douglasa do Sejmu (15-20 tys. bierze w przedbiegach). To może powstrzymać zakusy różnych osób na przejęcie szpitala. Do czasu rządów burmistrza Douglasa szpital był wzorem gospodarności i transparentności. Co się stało, że stanęło to na głowie? Pytajcie prawdziwych mącicieli. Ja na 100% głosuję na PO. Jestem za dobrym, uczciwym i kompetentnym gospodarzem. Żaden hejt nie zmieni nastawienia ludzi, którzy są za Panem Douglasem. W internecie można pisać wszystko, a dobra władza sama się obroni. 14:21, 26.08.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Sasza wrócił z USASasza wrócił z USA

13 1

Wiera, Wieruszka!
Kakaja Wieruszka!
Tiepier WIERANDA!!

Zejdź dziewczę na ziemię...
a w upały pij wodę 14:35, 26.08.2019


XdXd

9 1

No dziwne że głosujesz na PO jak korzystasz i zich przekrętów xd
14:42, 26.08.2019


hahahaha

8 1

"Do czasu rządów burmistrza Douglasa szpital był wzorem gospodarności i transparentności."
100% racji. Gorzej już "za jego czasów" - wtedy rozpoczęło się wpychanie łapsk po nie swoje. 14:55, 26.08.2019


chirurgchirurg

3 0

Kaśka to ty? Bo pean POchwalny jak na portalu z halunami? 00:13, 27.08.2019


Tutejszy od urodzeniTutejszy od urodzeni

18 7

Skąd ten stan... można zapytać. Ten stan do "centrum" problemu dochodzi z różnych kierunków. One schodzą się w jednym miejscu – do miejsca opisywanego skrótem 'JHD". Wiemy wszyscy kto to jest. Ten pan nie może pogodzić się z faktem, że już nic nie znaczy. Nie ma mocy decyzyjnej. Jedyne co pozostało, to usiłować "rządzić" z tylnego siedzenia.
Tą metodę stosuje Kaczyński ze skutkiem przeogromnie lepszym (za co będzie w pudle siedział, z czego będę się przeogromnie cieszyć). A na naszym podwórku - mamy stan jasny i prosty: Nasze fajne miasto, z lokalną PO, ma taki sam problem, jak Polska z PiSem.
A Starostę - Obecni z Ratusza - mogą zapytać jak się robi Samorządność. I pytając, pamiętać też trzeba, że "samorządność" to nie "dyktatura".
14:33, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytampytam

21 4

A gdzie imprezy takie jak DYSKO POLO ? Zostały oddane innemu miastu za przysłowiowe srebrniki ? Gdzie imprezy na muszli koncertowej ? Gdzie występy cyganów ? Gdzie zawody motorówek na jeziorze ? Władze obecne i poprzednie niszczą to miasto. 15:03, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Z dalekaZ daleka

18 4

Obserwuję ten cyrk z daleka i jest mi bardzo wstyd. Co prawda nie mieszkam już w Szczecinku, ale jest to moje rodzinne miasto i jego problemy wciąż są mi bliskie. To co wyprawia facet rozpoznawany jako JHD jest nie tylko żenujące, ale kary godne. Nikt nie ma prawa zawłaszczać miasta tylko dla siebie. Radnych wybiera się po to by słuchali i realizowali pomysły mieszkańców, a nie faceta o zapędach dyktatorskich z przerośniętym ego. Po początkowych dobrych latach rządów Platformy i JHD ostatnie lata to pasmo wstydliwych wpadek i pogłębiającej się stagnacji. Ten rok jest już tak kuriozalny, że pominę go milczeniem. Reasumując, wyraźnie widać, że lokalna Platforma już się wypaliła i ulega degrengoladzie. To wyraźnie symptomy powolnego upadku. Stąd wniosek, że czas na zmiany. Jeśli nie nastąpią miasto będzie się staczać i stanie się synonimem prześmiesznego zaścianka. 15:28, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Mieszkaniec

9 0

Jak co się stało PiS u władzy boja się odpowiedzialności za swoje walki to teraz jaden z nich pokazuje palcem na drugie i mówi to on 15:55, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

20 0

W moich oczach władze miasta się skompromitowały zupełnie. Burmistrz nie wie co się dzieje w szpitalu-ale prezes szpitala jest w radzie nadzorczej KM i jest ok. Starosta mimo większej władzy też nie wie co się działo w szpitalu bo prezes to nie jego człowiek. Jeśli Panowie nie wiecie co robią wasi podwładni to czas albo wypić piwo które naważyli podwładni albo podać się do dymisji skoro nie panujecie nad spółkami miejskimi które są obsadzone przez Waszych ludzi. P.S. Za wasze błędy płacą mieszkańcy-nie wy i to jedyny powód dla którego jeszcze siedzicie na stołkach... 16:13, 26.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Świetny Świetny

3 0

Trafny komentarz, moim zdaniem jedyny słuszny w tej przykrej sprawie, brawo za komentarz 09:56, 27.08.2019


dr W.dr W.

5 3

Jurek przestań gwiazdorzyć 23:53, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

makrelamakrela

8 0

Ślepym trzeba być by nie widzieć kto wyleciał ze szpitala i miał mozliwość wykorzystania swojej funkcji w komunikacji usługi do zemsty. 00:10, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FabricFabric

85 2

Ślepym trzeba być, żeby nie wiedzieć kto najwięcej skorzystał z wydojenia szpitala. Co ja piszę ze szpitala. Przecież w szpital trzeba było wpompować żeby mógł wypompować DOKTOR. Gdyby tę kasę wziął z ratusza to od razu kryminał. A firmanctwo to już co innego. Potrzebny był ten trzeci.
A co na to konie?
https://www.youtube.com/watch?v=ykqn-lx2zqM
07:31, 27.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OczkoWGłowie OczkoWGłowie

7 0

Te konie są świetne w punkt!!! Nawet konie reagują śmiechem na bajki JHDW 09:12, 27.08.2019


Observer Observer

29 5

Czytelniku. Napisałeś czy napisałaś ten list w swoim imieniu - nie wszystkich mieszkańców. To jakiś żart i arogancja udawać, że się pisze w imieniu wszystkich mieszkańców. Co się dzieje w Polsce nie tylko w Szczecinku jest doskonale przejrzyste. O wiele ważniejsza dla egzystencji Polaków jest ustawa S.447 i 400 miliardów dolarów - wystawiony kwit przez Ministerstwo Finansów III RP na giełdzie w stanach. Każdy kto ma kasę może wykupić część Polski. 08:28, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trolektrolek

2 0

Delfinku brałeś przykład z Brejzy? 08:45, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WłapkoWłapko

18 0

Jurek winduj się winduj z większym hukiem spadniesz. 15:55, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA