O wyborach w Platformie Obywatelskiej na poziomie powiatowym „od kuchni” i o tym, dlaczego sytuacja, która wydarzyła się podczas głosowania, w ogóle była możliwa — opowiadamy w najnowszym odcinku Betka Szczecinek Show.
Czy to już koniec ery Daniela Raka w szczecineckiej polityce, czy tylko chwilowe turbulencje, z których wcześniej wychodził obronną ręką? W gorącej dyskusji na sesji Rady Miasta radny Janusz Rautszko zdecydowanie podważa argumenty burmistrza Jerzego Hardy-Douglas dotyczące tego, czy miasto będzie musiało dopłacać do utrzymania planetarium, które burmistrz chce wybudować w naszym mieście.
Czy płatna komunikacja była już przesądzona? Ostatnia sesja Rady Miasta wszystko skomplikowała. Po wcześniejszej sesji, na której burmistrz wyraźnie pokazał, że dysponuje większością w Radzie, wydawało się, że wprowadzenie płatnej komunikacji to tylko formalność.
Chcecie wiedzieć, co wydarzyło się na ostatniej sesji Rady Miasta? Marcin Bedka pokazuje, co tak naprawdę miało tam miejsce oraz jak w rzeczywistości przebiegało głosowanie dotyczące płatnej komunikacji. Przybliża kulisy obrad, ujawnia ukryte szczegóły i wyjaśnia cały proces krok po kroku.
W sporcie nieobecni nie wygrywają, a ci, którzy strzelają samobóje, zostają zapamiętani na długo. Tak właśnie wyglądała szczecinecka wersja igrzysk — z radnymi w roli sportowców, którzy albo nie wystartowali, albo kopnęli własną drużynę.
Po ośmiu miesiącach całkowitego wyłączenia dźwiękowy sygnalizator na skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich znowu daje o sobie znać. Mieszkaniec, który już w kwietniu informował nas o problemie, ponownie alarmuje, że sytuacja wróciła dokładnie w takiej samej formie jak przed wyłączeniem.
Zastanawialiście się, dlaczego radni decydują się kandydować do zarządów osiedli? W teorii, jako radni miejscy mają szerszy zakres uprawnień i większy wpływ na budżet. Czy burmistrz jest nieomylny? Czy po latach sprawowania władzy każda jego decyzja była strzałem w dziesiątkę?
Czy radni miejscy są populistami? Czy nietrafione posunięcia burmistrza będą nas jeszcze dużo kosztować? I, co najważniejsze, skąd się biorą pieniądze w budżecie? O tym wszystkim dowiecie się Państwo w najnowszym odcinku wideobloga BedkaSzczecienakShow!
Jak burmistrz Jerzy Hardie-Douglas przekonał radnych do zaciągnięcia 10-milionowego kredytu? Czy Platforma Obywatelska wciąż jest największym klubem w Radzie Miasta Szczecinek? Kto dziś rozdaje karty w samorządzie i jak wyglądają kulisy decyzji finansowych ratusza?
Ślady poślizgu prowadzą do lasu.
niedostosowanie prędkości do umiejętności
spuawik
06:43, 2026-03-28
Kończą Wapna, zaczynają Świątki. Sprzęt już czeka
Z jednej strony autostrada z drugiej tory,fajna będzie strefa wypoczynku
Renia wredna japa
06:17, 2026-03-28
Zawodówki wracają do gry. Kto na tym skorzysta?
W dobie sztucznej inteligencji i tanich robotów, taki fach po szkole zawodowej może będzie jeszcze coś warty. Wszystko co jest dzisiaj związane z obsługą komputera zostanie zastąpione przez AI. W najbliższym czasie czeka na rewolucja i dla ludzi zostanie niewiele. W biurach będzie szef i klika komputerów pracujących 24 godziny na dobę za grosze. Praca fizyczna będzie zastępowalna, ale dużo drożej, niż urzędnika.
Trolek
23:42, 2026-03-27
S11 Szczecinek–Jastrowie coraz bliżej.
Zgrillowana reńka nie podziękowała ryżemu folksdojczowi za skowroñską niejaką za obniżkę paliwa?2 mld sitwa utłukła na obywatelach a teraz takie cudo.
Dlaczego
22:31, 2026-03-27