Zamknij
REKLAMA

BARWICE. Kontrolerzy sprawdzą, kto nie płaci za śmieci!

09:18, 30.07.2022 | źródło: Urząd Miejski w Barwicach
Skomentuj zdjęcie podglądowe
REKLAMA

Urzędnicy z barwickiego Urzędu Miejskiego wkrótce przystępują do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach „śmieciowych” pod względem liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie miasta i gminy Barwice.

Urzędnicy po wstępnej i wyrywkowej weryfikacji złożonych dotychczas deklaracji stwierdzili błędy, które dotyczą głównie zaniżonej ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.

Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na nieruchomości odpadów komunalnych. W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana - wyjaśniają urzędnicy.

Prosimy, zatem mieszkańców Miasta i Gminy Barwice, którzy w dotychczas złożonych deklaracjach nie dokonali aktualizacji danych dotyczących liczby osób zamieszkujących nieruchomość (np. w przypadku wprowadzenia się nowych osób, powrót z zagranicy, urodzenia się dziecka), aby sami zgłaszali się w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

- czytamy w komunikacie.

Kontrole

Jak wskazują urzędnicy, weryfikacja złożonych deklaracji odbywać się będzie w oparciu o dane pochodzące z kilku źródeł: dokumenty uprawniające do pobierania świadczeń rodzinnych i wychowawczych, np. świadczenie 500+, dokumenty przyjęcia dzieci do szkół i przedszkoli, dokumenty meldunkowe, dokumenty o dostarczanie wody i odbiór ścieków, wywiad środowiskowy.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracjach, organ wezwie do udzielenia wyjaśnień oraz do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazując stan faktyczny zgodny z rzeczywistością.

Niewypełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do wszczęcia postępowania i wydania decyzji administracyjnej naliczającej opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

(źródło: Urząd Miejski w Barwicach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

SzczecinekSzczecinek

4 2

A w Szczecinku to lepiej niech ten uczciwy płaci za innych ... 09:56, 30.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DokładnieDokładnie

0 0

Niech za Szczecinek się wezmą, tu dopiero by było 20:59, 07.08.2022


TrolekTrolek

4 0

Też mi kara. Naliczenie opłaty i złożenie deklaracji. 10:00, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po co?po co?

1 0

to po co deklaracje? 13:51, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

4 0

U nas w Barwicach konfidentów nie brakuje 14:25, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzłonekCzłonek

8 1

połowa szczecinka , nie płaci odp... się od Barwic !!!! 14:56, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

5 0

Cyrk, złodziej krzyczy łapać złodzieja . 15:20, 30.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%