Wiadomości Szczecinek - informacje i wydarzenia - iszczecinek.pl

Zamknij

Dodaj komentarz

„Bileciki do kontroli” wracają. Kontrolerzy już są poszukiwani

Redakcja iszczecinek.pl Redakcja iszczecinek.pl 09:01, 22.06.2026 Aktualizacja: 09:03, 22.06.2026
7 „Bileciki do kontroli” wracają. Kontrolerzy już są poszukiwani Zdjęcie podglądowi

Jeszcze kilka lat temu ten komunikat potrafił wywołać nerwowe przeszukiwanie kieszeni, torebek i portfeli. Od 1 lipca pasażerowie szczecineckiej komunikacji miejskiej znów mogą go usłyszeć. Wracają bilety, a wraz z nimi także kontrole. Firma, która będzie zajmować się sprawdzaniem przejazdów, już rozpoczęła rekrutację.

„Bileciki do kontroli” to jedno z tych haseł, które zna praktycznie każdy, kto korzystał z autobusów przed wprowadzeniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. Przez ostatnie lata pasażerowie nie musieli martwić się zakupem biletu ani jego kasowaniem. Teraz sytuacja się zmienia.

W internetowym serwisie z ofertami pracy pojawiło się ogłoszenie dotyczące zatrudnienia kontrolerów biletów w autobusach kursujących na terenie Szczecinka. Firma odpowiedzialna za kontrole poszukuje osób, które będą sprawdzać bilety i uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów.

To wyraźny sygnał, że system kontroli ruszy równolegle z powrotem odpłatności za przejazdy.

Papierowe bilety odchodzą do historii

Choć wielu mieszkańców na hasło „bilet” nadal wyobraża sobie niewielki papierowy blankiet kasowany przy wejściu do autobusu, rzeczywistość będzie wyglądała nieco inaczej.

Podczas kontroli pasażer niekoniecznie pokaże tradycyjny bilet. W wielu przypadkach wystarczy telefon z odpowiednią aplikacją, elektroniczny bilet zapisany na Karcie Mieszkańca albo potwierdzenie zakupu w systemie.

To oznacza, że od lipca kontrolerzy będą sprawdzać urządzenia mobilne i elektroniczne nośniki biletów.

Jak kupić bilet?

Jedną z podstawowych metod zakupu będzie Karta Mieszkańca „Mój Szczecinek”. Mieszkańcy mogą już odbierać nowe karty wyposażone w moduł elektroniczny umożliwiający korzystanie z komunikacji miejskiej.

Bilety będzie można kupować za pośrednictwem aplikacji oraz po zalogowaniu się na konto w systemie Karty Mieszkańca. Dostępne mają być zarówno bilety jednorazowe, jak i miesięczne. Płatności będzie można dokonywać elektronicznie za pomocą systemu Przelewy24.

Dodatkowo w autobusach mają pojawić się nowoczesne kasowniki umożliwiające zakup biletu bezpośrednio podczas podróży.

Karta Mieszkańca pozwoli zaoszczędzić

Najwięcej skorzystają osoby posiadające Kartę Mieszkańca. Zgodnie z zapowiedziami miasta bilet normalny dla mieszkańca ma kosztować 3 zł, natomiast bez karty 6 zł.

Dzieci i młodzież posiadające uprawnienia do ulg będą mogły korzystać z przejazdów za 1,50 zł. Bezpłatne przejazdy zachowają m.in. dzieci do 7. roku życia oraz osoby po 65. roku życia posiadające Kartę Mieszkańca.

Dostępne będą również bilety miesięczne. Dla mieszkańców przewidziano preferencyjne stawki, które mają zachęcać do regularnego korzystania z komunikacji miejskiej.

Pierwsze dni mogą być zaskoczeniem

Po kilku latach funkcjonowania bezpłatnej komunikacji wielu pasażerów zdążyło odzwyczaić się od kupowania biletów. Dlatego pierwsze dni lipca mogą przynieść sporo pytań i niepewności.

Od 1 lipca przed wejściem do autobusu warto upewnić się, że mamy przy sobie telefon z aktywnym biletem, Kartę Mieszkańca albo inną formę potwierdzenia przejazdu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

No i gitNo i git

5 1

Dajcie na front biletowy doglasa,.raka z rakową bez niebnietej jolaśki.A i o ka l esona z otytą pczałą nieczapomnijcie.Iłaskarę hindenburg dorciè ta to skasuje:-))

10:35, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

EjEj

1 2

A może ty byś w koncu zabrał sie za prace

10:53, 22.06.2026

Ty,ejTy,ej

0 0

twoja stara sie puszcza z kal==esonem,ale wstyd.

11:08, 22.06.2026

DajcieDajcie

3 1

Tam horniatkównę ze zstępnym rolkarzem papieru do du. y .świątkowcem jednym.Dadzą radę:-))

10:43, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhhEhh

1 0

Jak "przed wejściem do autobusu"? Biletomaty są w autobusach więc kolejki po bilet będą w autobusach. Moja rada: wymontować siedzenia aby można było stac w kolejce po zakup biletu

11:16, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Toto JasiaToto Jasia

1 0

Niech przeprosi z brenkiewiczem u sp..la!

11:17, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

YodaYoda

0 0

A w pierwszym czytaniu wizji jaśnie panującego, to przypadkiem nie miała się tym zajmować straż miejska ? ☺️😜

11:27, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%