fot. Czytelnik / Zarośnięte pobocza przy DW172 ograniczają widoczność. Mieszkańcy proszą o reakcję.
Mieszkańcy Parsęcka alarmują w sprawie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 172 z drogą prowadzącą do miejscowości. Pobocza w tym miejscu zarosła wysoka roślinność, która mocno ogranicza widoczność. Problem jest tym większy, że kierowcy jadący drogą wojewódzką na tym odcinku często poruszają się z dużą prędkością.
O interwencję poprosili nas zmotoryzowani mieszkańcy Parsęcka. Jak wskazują, wyjazd z drogi podporządkowanej na DW172 stał się niebezpieczny. Roślinność przy poboczach zasłania widok na główną drogę, przez co kierowcy mają problem z oceną, czy mogą bezpiecznie włączyć się do ruchu.
Zobacz opisane miejsce na mapie.
Sytuacja jest szczególnie groźna, bo droga wojewódzka w tym miejscu biegnie prostym odcinkiem. Wielu kierowców jedzie tam szybko, a przy ograniczonej widoczności samochody poruszające się główną drogą widać dosłownie w ostatniej chwili.
Kierowcy podkreślają, że nie chodzi o kosztowną przebudowę skrzyżowania. Wystarczyłoby szybkie wykoszenie poboczy i usunięcie roślinności, która ogranicza widoczność.
Mieszkańcy mają nadzieję, że zarządca drogi potraktuje sprawę priorytetowo. Ich zdaniem to miejsce wymaga szybkiej reakcji, zanim dojdzie tam do poważnego zdarzenia drogowego.
ℹ️ Masz ciekawy temat, zdjęcie lub film? Chcesz zgłosić problem lub pochwalić kogoś? Napisz do nas na ALERT24, [email protected] lub przez Facebooka!
Razem tworzymy lokalne wiadomości!
ghh11:03, 22.06.2026
wystarczy sie zatrzymac
Anna11:36, 22.06.2026
No właśnie o tym jest artykuł, że nie wystarczy. Przeczytaj jeszcze raz.
baca11:33, 22.06.2026
Tuzin etatów powołanych do dbania o stan dróg i poboczy oczekuje na wskazanie na problem palcem. Brawo wy!
RaV11:34, 22.06.2026
W ogóle drogi wojewódzkie są słabo gospodarowane . Wystarczy przejść się ścieżką rowerową wzdłuż obwodnicy w Trzesiece. Trawa po pas
Gość 11:50, 22.06.2026
Śmiechu warte... Oni dbają tylko wtedy jak są jakieś wydarzenia - dożynki czy inne bzdety...
A na codzień tak zarośnięte,że strach wyjechać przez skrzyżowanie. Miejmy nadzieję,że zostanie to szybko ogarnięte nim dojdzie tam do poważnego wypadku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
242 tyś zł na osobę, taniej można było kupić kawalerki dla każdego. A tu mowa o dziennym pobycie dla 14 osób.
Gosc
11:53, 2026-06-22
Niebezpieczny wyjazd z Parsęcka.
Śmiechu warte... Oni dbają tylko wtedy jak są jakieś wydarzenia - dożynki czy inne bzdety... A na codzień tak zarośnięte,że strach wyjechać przez skrzyżowanie. Miejmy nadzieję,że zostanie to szybko ogarnięte nim dojdzie tam do poważnego wypadku.
Gość
11:50, 2026-06-22
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
Tylko ułomny urzędas mógł wepchać budynek w takie miejsce. Trzeba było u kogoś na działce w Trzesiece wybudować. Mają dużo miejsca...
AQQ
11:48, 2026-06-22
Bileciki do kontroli. Kontrolerzy poszukiwani
Czyli co? Mieszkaniec bez karty jest nic nie warty? A może bardziej wartościowy ponieważ płaci więcej. Jest was, urzędasów, dużo w tym "ratuszu" więc może jaśnie pan wyznaczać. 1,2,3 dziś bilety sprawdzasz TY...
AQQ
11:45, 2026-06-22