Zamknij
REKLAMA

Bawili się i pomagali - rodzinny piknik na rzecz Mukoniedzielek

08:03, 19.07.2021 | r.
Skomentuj fot. Organizatorzy
REKLAMA

Lokalne wspólnoty nie ustają w walce o zdrowie sióstr Julii i Natalii Niedziela z Przybkowa, walczących z ciężką chorobą genetyczną – mukowiscydozą.

Tym razem swoją cegiełkę do realizacji wielkiego celu, czyli zebrania kwoty 2,5 mln złotych na nierefundowane leczenie dziewcząt, postanowili dołożyć mieszkańcy sołectwa Polne. W sobotę (17 lipca), sołtys miejscowości Zygmunt Todys, członkowie rady sołeckiej oraz pracownicy miejscowej filii bibliotecznej, zaprosili okolicznych mieszkańców na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu wielu osób dobrej woli, do dyspozycji odwiedzających oddano różnorodne stoiska garmażeryjne, uginające się wprost od swojskiego chleba, kiełbas, słodkich wypieków oraz absolutnego przysmaku, czyli ruskich pierogów. Koło Gospodyń Wiejskich „Lawendowy zakątek” z Nowego Koprzywna, przygotowało pyszne sery i miody, a Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych z Barwic dostawę popcornu, waty cukrowej i ogrom animacji dla najmłodszych.

Elementem na który bardzo liczyły wszystkie dzieci, były zamki dmuchane, o które zadbała firma „Kubuś” ze Szczecinka. Poza tym każdy chętny mógł przejechać się wozem strażackim w towarzystwie strażaków z OSP Barwice i OSP Czarne Wielkie lub jeśli wolał, starem militarnym 266, należącym do państwa Góra z Sulikowa. Całe rodziny wciągnął do wspólnej zabawy pan Andrzej Zielony, który z rozmachem poprowadził szereg konkurencji humorystyczno – sprawnościowych, takich jak wyścigi w workach, biegi na wieloosobowych nartach czy napełnianie butelki wodą noszoną w strzykawce. Właściciele agroturystyki „Na krańcu świata” z Chłopowa, zapewnili atrakcję na widok której zabiły szybciej wszystkie serca. Dwie młode alpaki – czarna i brązowa – nie tylko chętnie pozowały do zdjęć z uczestnikami pikniku, ale też pozwalały się głaskać i zabrać na krótki spacer. Ważnym punktem wydarzenia była sprzedaż „cegiełek na wagę życia” oraz licytacje różnorakich fantów przekazanych przez darczyńców. Główną nagrodę – odkurzacz – ufundowała pani Ewa Nowosielska - sekretarz gminy Barwice. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ Janusz Pawłowski z Bornego Sulinowa, a krótki popis umiejętności wokalnych dały również Julia i Natalia Niedziela!

Była to pierwsza inicjatywa charytatywna, zorganizowana przez sołectwo Polne. Tym bardziej cieszy fantastyczna frekwencja i rewelacyjny wynik zbiórki wynoszący 10.287,73 złotych!

Za pośrednictwem naszego portalu organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, którzy w minioną sobotę udowodnili jak prawdziwe jest hasło towarzyszące inicjatywie - „Razem możemy więcej”.

 

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Jam JestJam Jest

2 1

Jednak jesteśmy społecznością wrażliwą. Brawo dla organizatorów, ZDROWIA dziewczynkom. 09:28, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoniaMonia

1 1

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 09:31, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%