Urzędnicy z barwickiego Urzędu Miejskiego wkrótce przystępują do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach „śmieciowych” pod względem liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie miasta i gminy Barwice.
Urzędnicy po wstępnej i wyrywkowej weryfikacji złożonych dotychczas deklaracji stwierdzili błędy, które dotyczą głównie zaniżonej ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.
Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na nieruchomości odpadów komunalnych. W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana - wyjaśniają urzędnicy.
Prosimy, zatem mieszkańców Miasta i Gminy Barwice, którzy w dotychczas złożonych deklaracjach nie dokonali aktualizacji danych dotyczących liczby osób zamieszkujących nieruchomość (np. w przypadku wprowadzenia się nowych osób, powrót z zagranicy, urodzenia się dziecka), aby sami zgłaszali się w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
- czytamy w komunikacie.
Jak wskazują urzędnicy, weryfikacja złożonych deklaracji odbywać się będzie w oparciu o dane pochodzące z kilku źródeł: dokumenty uprawniające do pobierania świadczeń rodzinnych i wychowawczych, np. świadczenie 500+, dokumenty przyjęcia dzieci do szkół i przedszkoli, dokumenty meldunkowe, dokumenty o dostarczanie wody i odbiór ścieków, wywiad środowiskowy.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracjach, organ wezwie do udzielenia wyjaśnień oraz do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazując stan faktyczny zgodny z rzeczywistością.
Niewypełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do wszczęcia postępowania i wydania decyzji administracyjnej naliczającej opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Szczecinek09:56, 30.07.2022
A w Szczecinku to lepiej niech ten uczciwy płaci za innych ...
Dokładnie20:59, 07.08.2022
Niech za Szczecinek się wezmą, tu dopiero by było
Trolek10:00, 30.07.2022
Też mi kara. Naliczenie opłaty i złożenie deklaracji.
po co?13:51, 30.07.2022
to po co deklaracje?
Tadek14:25, 30.07.2022
U nas w Barwicach konfidentów nie brakuje
Członek14:56, 30.07.2022
połowa szczecinka , nie płaci odp... się od Barwic !!!!
.15:20, 30.07.2022
Cyrk, złodziej krzyczy łapać złodzieja .
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bileciki do kontroli. Kontrolerzy poszukiwani
W całej Polsce ściągają ukraińskie flagi tylko w tym qrvidołku będzie się majtać na maszcie póki tego faceta nie pogonią ze stołka
Żenada
12:46, 2026-06-22
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
Rok się pie....lą i postawili pare ścianek
Buraki
12:18, 2026-06-22
Rośnie Centrum Mieszkaniowo-Opiekuńcze.
242 tyś zł na osobę, taniej można było kupić kawalerki dla każdego. A tu mowa o dziennym pobycie dla 14 osób.
Gosc
11:53, 2026-06-22
Niebezpieczny wyjazd z Parsęcka.
Śmiechu warte... Oni dbają tylko wtedy jak są jakieś wydarzenia - dożynki czy inne bzdety... A na codzień tak zarośnięte,że strach wyjechać przez skrzyżowanie. Miejmy nadzieję,że zostanie to szybko ogarnięte nim dojdzie tam do poważnego wypadku.
Gość
11:50, 2026-06-22