Zamknij
REKLAMA

Wakacje na półmetku. Szkoły intensywnie przygotowują się do roku szkolnego

09:47, 27.07.2020 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Powoli zbliża się półmetek wakacji, uczniowie na pewno nie myślą jeszcze o wrześniowym rozpoczęciu roku szkolnego, ale dyrektorzy szkół oraz organ prowadzący jakim jest Powiat Szczecinecki intensywnie już się do niego przygotowują. Starosta Krzysztof Lis spotkał się za pośrednictwem łącza internetowego z dyrektorami poszczególnych placówek, aby zapoznać się informacjami dotyczącymi naboru do klas pierwszych.

W ZS Nr 1 im. KEN w roku szkolnym 2020/2021 zostanie utworzonych 6 oddziałów. Podania złożyło już 143 kandydatów. W ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV powstanie 5 oddziałów. Na chwilę obecną chęć nauki w technikum zadeklarowało 81 kandydatów, zaś  75 w szkole branżowej. Do I L.O. im. Ks. Elżbiety w Szczecinku złożono 225 oryginałów świadectw. Największym zainteresowaniem cieszą się klasy lingwistyczne, najmniejszym matematyczno-informatyczne. W ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku powstanie 4 lub 5 klas. 97 uczniów złożyło oryginalne świadectwa do technikum, zaś 29 do liceum. Dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych cieszą się klasy mundurowe ZS Nr 7 w Białym Borze.  Szkoła przyjęła już 60 oryginalnych świadectw. Do Zespołu Szkół Technicznych złożono 141 oryginałów świadectw, w tym 73 do technikum i 68 do branżowej szkoły I stopnia.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 wygląda następująco:

- od 31 lipca do 4 sierpnia: uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ośmioklasisty;

- 12 sierpnia: podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;

- od 13 do 18 sierpnia: potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły;

- 19 sierpnia: ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.  

Starosta Krzysztof Lis poprosił również dyrektorów o informację dotyczące obłożenia internatów. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Bursa Szkolna Nr 2 w Szczecinku, funkcjonująca w ramach Zespołu Placówek Oświatowych Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, internat ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV oraz ZS Nr 1 im. KEN. Szkoły Powiatu Szczecineckiego najczęściej wzbudzają zainteresowanie uczniów z powiatów świdwińskiego, drawskiego i człuchowskiego.   

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA