Zamknij
REKLAMA

Kronospan zaprasza małych studentów

13:21, 10.09.2019 | OGŁOSZENIE

W poniedziałek 9 września ruszyły zapisy na nowy rok akademicki Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży (KUDiM), prowadzonego przez Kronospan. W tym roku na KUDiM studiować będzie aż 500 żaków – po 250 na studiach dziecięcych i młodzieżowych.

Zajęcia KUDiM kierowane są do wszystkich dzieci ze Szczecinka i okolic. Zapisać można każde dziecko, uczęszczające do szkoły podstawowej. Czesne jest niższe niż rok temu, ale kwotę za dwa semestry należy uiścić jednorazowo–w sumie 50 złotych.

Dziecko można zapisać na stronie www.kudim.tu.koszalin.pl/szczecinek/rekrutacja-szczecinek lub osobiście w Dziale Personalnym Kronospan przy ul. Waryńskiego 1 w Szczecinku.

W każdym semestrze odbędzie się pięć wykładów oraz pięć zajmujących warsztatów. Jak zwykle, na małych studentów czekać będzie mnóstwo interesującej wiedzy i moc niespodzianek.

Zajęcia tradycyjnie już odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia w Kronospan Design Center w Szczecinku.

Przypomnijmy, że w czasie poprzednich edycji na warsztatach, pod okiem wykładowców z Politechniki Koszalińskiej dzieci uczyły się, jak programować małe i większe roboty – ozoboty i troboty oraz tworzyły różne obiekty długopisami 3D.

Wykłady były poświęcone pasjonującym zagadnieniom, między innymi wiatrakom, drukarkom 3D czy tajemnicom głębin mórz i oceanów. Dzieci wspólnie z wykładowcami zastanawiały się także, co można wycisnąć z metalu, słuchały opowieści o historii pieniądza oraz o tym, jak reklama oddziałuje na najmłodszych.

Na zakończenie zimowego semestru Kronospan zafundował małym absolwentom wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci, oprócz ogromnej frajdy, mogły też poznać wiele fascynujących procesów, zachodzących w otaczającym nas świecie, pobawić się na symulatorach, sprawdzić, jak działa światło, dźwięk czy ruch, zwiedziły również stare miasto w Toruniu i przywitały się z Kopernikiem, którego dom i pomnik znajdują się na toruńskiej starówce.

Ten unikatowy projekt prowadzi Kronospan, zaś wykładowcami są akademicy z Politechniki Koszalińskiej. Gdyby nie opieka firmy, w ogóle nie mielibyśmy w Szczecinku uniwersytetu dziecięcego. Kronospan wziął na siebie wszystkie działania organizacyjne oraz prawie całość kwestii finansowych. To ogromne, logistyczne przedsięwzięcie, wymagające mnóstwa pracy zespołu, w skład którego wchodzą zarówno przedstawiciele zarządu i kierownictwa firmy, jak i pracownicy.

Oprócz pokrycia wszelkich kosztów logistycznych oraz udostępnienia pomieszczeń i sprzętu multimedialnego Kronospan, wraz ze sponsorami, przekazał na potrzeby zajęć cenne pomoce naukowe, w tym zestawy do budowy elektrycznych pojazdów, urządzenia do ręcznego drukowania w systemie 3D, drukarkę 3D, tablety.

Biorąc pod uwagę ogrom wkładu zarówno pracy, jak i środków, firma docenia każdą pomoc przy realizacji projektu, w tym wsparcie, przekazane przez władze samorządowe oraz przez licznych sponsorów KUDiM – przedsiębiorstwa ze Szczecinka. Kronospan zaprasza nowych sponsorów oraz szczególnie dziękuje firmom: ABI, Spin, Global Technik, ZUM, WURTH, Proton, Dalbet, Terbud, Górny, Stylbud, Securitas, Straschu, Lapp Polska, RATO, NCH, GP Technika, Geka, Stol-tap, Grześkowiak, CTS Semikon, SEW, Afcona, Pilgaz oraz Elektro Bud.

Terminy inauguracji oraz zajęć podamy niebawem.

(OGŁOSZENIE)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA