Zamknij
REKLAMA

Dzień otwarty w "Ekonomiku". Drzwi otwarte każdego dnia!

14:35, 24.05.2019 | ZS nr 1
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku odbył się Dzień Otwarty. O godzinie 9:00 szkoła gościła uczniów gimnazjum a o godz. 12:00 dla uczniów szkoły podstawowej. Po oficjalnym przywitaniu zaproszono wszystkich do udziału w programie "Warto rozmawiać o Ekonomie".

Podczas tego spotkania poruszono ważny problem jakim jest hejt. Czy warto mówić w szkole o hejcie i walce z nim w celu prewencji? Debatę prowadzili uczniowie szkoły, którzy odpowiadali na pytania związane z Ekonomem. Przekonywali, że każdy człowiek ma prawo do wyrażania własnego zdania, własnej opinii. Nie oznacza to, że mamy mieć na wszystko taki sam pogląd. Dlatego zapraszamy do szkoły, która pokazuje, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także budowaniu reputacji.

Po części oficjalnej zaproszono uczniów do zapoznania się z ofertą edukacyjną. Kierunki, które oferuje szkoła, przedstawiono podczas warsztatów tematycznych. Warsztat ekonomiczny prezentujący technikum ekonomiczne, kierunek, który umożliwia podejmowanie działań w ramach gospodarki rynkowej. Absolwent ma możliwość kontynuowania nauki na studiach ekonomicznych, biznesowych, administracyjnych jak i podjęcia pracy w bankach, firmach ubezpieczeniowych, urzędach statystycznych, skarbowych, administracji lokalnej, biurach rachunkowych, działach kadrowych i finansowych firm, może również rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Kolejny warsztat odwiedzany przez gości to warsztat informatyczny. To kierunek z oferty szkoły utożsamiany z  programowaniem, tworzeniem grafiki komputerowej, obsługiwaniem lokalnych sieci komputerowych, projektowaniem i administrowaniem bazami danych a absolwent po jego ukończeniu dokonuje wyboru kierunku studiów spośród szerokiego wachlarza ofert uczelni wyższych, utożsamianych z informatyzacją współczesnego świata.

Kolejne warsztaty, na które zaproszono, to oferta liceum ogólnokształcącego klasy biologiczno-chemicznej, klasy matematyczno-fizycznej i klasy lingwistycznej. Ukończenie oferowanych kierunków daje absolwentowi szereg możliwości począwszy od kierunków oferowanych przez politechniki po matematykę, fizykę jak również doskonalenie umiejętności w dziedzinie obróbki grafiki, dźwięku i wideo. Absolwent przygotowany jest do podjęcia studiów na kierunkach: medycyna, stomatologia, farmacja, weterynaria, psychologia, technologia żywienia, kosmetologia, fizjoterapia, biotechnologia. Absolwent klasy lingwistycznej ma możliwość podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych m. in. na: europeistyce, dziennikarstwie, filologiach, politologii, socjologii, lingwistyce.

Dzień Otwarty minął, ale drzwi Ekonomika są otwarte każdego dnia!

ZAPRASZAMY!

(ZS nr 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Rodzic Rodzic

3 6

Zastanówcie się ? Matura !? Strajk ?! Nie wiem co z wakacjami !!!! ???? 10:03, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

były były

2 0

Następny nawiedzony rodzic..Proszę rodzica, żadna negatywna kampania, którą pewne osoby prowadza od pewnego czasu, nie zmieni faktu że do Ekonomika zawsze będzie miał największy nabór.bez względu na hejt..Porozmawiamy w lipcu 12:11, 26.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeń z ekonomikauczeń z ekonomika

0 1

nie polecam! slaby poziom nauczania a w dodatku wszedzie smierdzi i jest brudno. nauczyciele nie przejmuja sie losem uczniow. przemyslcie 3 razy zanim wybierzecie szkolę. 19:39, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone