Zamknij
REKLAMA

„Rysunki Konturowe” – Galeria „Zamek” zaprasza do świata wyobraźni.

07.57, 20.11.2022 . Aktualizacja: 09.01, 20.11.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Obcowanie ze sztuką może być sposobem na urozmaicenie ponurego, listopadowego dnia. Zadbała o to szczecinecka Galeria „Zamek”, która w miniony piątek (18 listopada) uroczystym wernisażem zainaugurowała wystawę Macieja Woltmana „Rysunki Konturowe”.

[FOTORELACJA]6899[/FOTORELACJA]

Jaj autor - ceniony malarz, grafik i portrecista, obchodzący w tym roku czterdziestolecie pracy twórczej, już po raz trzeci miał okazję prezentować swe dzieła nad Trzesieckiem. Podczas piątkowego spotkania z publicznością, wspominał czasy studenckie (uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu), swoich mentorów - Waldemara Świerzego i Jana Świtkę oraz późniejszy okres współpracy z warszawskim Polfilmem, dla którego stworzył szereg artystycznych plakatów filmowych. Zdradził też kilka sekretów odnośnie swego warsztatu, jak na przykład ten, że maluje metodą alla prima – czyli bez wcześniejszego przygotowywania, podmalówki i szkiców pomocniczych.

Ekspozycja dostępna w Galerii „Zamek” to wybór kilkudziesięciu zupełnie nowych rysunków Macieja Woltmana, wykonanych w technice pastel plus akryl na kartonie. Kolekcja w całości zainspirowana została kobiecym ciałem, któremu autor składa artystyczny hołd. Akty nie odwzorowują jednak wiernie rzeczywistości, a są fragmentarycznym zapisem onirycznych marzeń i wyobraźni twórcy. Czasem intensywne, czasem delikatne, wszystkie zmysłowe, fascynujące i warte zobaczenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

WojtekWojtek

0 0

To jakaś akcja dla seniorów ? 11:38, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolekLolek

0 0

Ta starucha na zdjęciu obskakuje wszystkie takie imprezki,za frico lampka ingriskoje 08:16, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zaiskrzyło...Zaiskrzyło...

0 0

Zaiskrzyło, artysta będzie miał nową muzę ;-) 15:49, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%