Zamknij
REKLAMA

Szkolenia, warsztaty i defibrylator dla mieszkańców Szczecinka

15:02, 22.05.2022 | mg
Skomentuj
REKLAMA

Była to nie tylko okazja do zabawy i spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim do zdobycia garści cennych informacji, które w przyszłości mogą pomóc zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych w kryzysowych sytuacjach. W niedzielę, 22 maja na terenie rekreacyjnym przy szczecineckim zamku odbył się piknik rodzinny przebiegający pod hasłem „Strefa Bezpieczeństwa Compensy” zorganizowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jednym z punktów niedzielnego wydarzenia było przekazanie przez organizatorów na ręce władz miasta defibrylatora AED. Urządzenie to zostanie zainstalowane w wybranym publicznym miejscu i w razie konieczności będzie służyło mieszkańcom naszego miasta.

W trakcie pikniku organizatorzy skupili się przede wszystkim na szerzeniu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w jego najróżniejszych formach. Przez cały czas trwania imprezy wykwalifikowani ratownicy zapraszali piknikowiczów do udziału w praktycznych zajęciach dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy. Mogli oni nie tylko wysłuchać cennych wskazówek dotyczących podstaw ratownictwa, ale także mieli oni okazję wypróbować zdobytą wiedzę w praktyce, doskonaląc swoje umiejętności na fantomach.

[FOTORELACJA]6620[/FOTORELACJA]

Mieszkańcy mieli tez okazję wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach edukacyjnych – skierowanych nie tylko do najmłodszych, ale też i tych starszych gości. Na wszystkich czekały też stanowiska, gdzie każdy mógł nieodpłatnie wykonać podstawowe badania profilaktyczne, jak m.in. sprawdzić swój wzrok, ciśnienie czy poziom cukru we krwi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także strefa relaksu, gdzie na piknikowiczów czekali wykwalifikowani masażyści, którzy chętnie pomagali relaksować się i rozluźnić po stresującym tygodniu pracy.  

Organizatorzy postanowili także pokazać kierowcom, jak ważne jest unikanie wsiadania „za kółko” pod wpływem różnego rodzaju używek. Mogli się oni o tym przekonać poprzez skorzystanie z możliwości założenia narkogoogli i alkogoogli, a także sprawdzenia swoich „umiejętności” na refleksometrze. Ci nieco odważniejsi zdecydowali się także wsiąść do „dachującego” pojazdu i dzięki symulatorom sprawdzić, co dzieje się wewnątrz samochodu podczas zderzenia i dachowania.

Niedzielny piknik zrealizowany został w ramach kampanii prowadzonej przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach kampanii, Compensa zorganizowała dotychczas 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce. Organizatorzy wierzą, że uczestnikami ruchu na autostradach są nie tylko osoby mieszkające w ich pobliżu. Nawet, jeśli korzystamy z nich sporadycznie, każdy kierowca powinien wiedzieć, jak to robić. Za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy wszyscy – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%