Zamknij
REKLAMA

UKS Victoria na XII Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

12:59, 08.07.2022 | Katarzyna Wilczyńska
Skomentuj fot. Paweł Czupiel
REKLAMA

W dniach 04-07 lipca zawodnicy UKS Victoria Szczecinek brali udział w XII Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Nasze miasto reprezentowała czwórka lekkoatletów (uczniowie SOSW w Szczecinku), którzy byli częścią reprezentacji województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy spisali się fantastycznie, poprawiając swoje rekordy życiowe.

[FOTORELACJA]6703[/FOTORELACJA]

Daria Myrcha zdobyła dwa złote medale na 100m i 200m, Magdalena Rój wywalczyła złoto w pchnięciu kulą i zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem, Denis Żak zajął dwa 4 miejsca w biegu na 200m i pchnięciu kulą oraz Piotr Okarma wywalczył srebro w pchnięciu kulą i brąz w biegu na 200m.

Honorowy patronat nad zawodami objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda, a zawody miały charakter międzynarodowy ze względu na udział zawodników z Ukrainy. Igrzyska były również kwalifikacjami na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się za rok w Berlinie i mamy nadzieję na zakwalifikowanie się naszych zawodników do kadry Polski.

Zawodnicy i Trenerzy dziękują za wieloletnie wsparcie działalności UKS Victoria, a tym samym możliwość profesjonalnego przygotowania młodych sportowców do rywalizacji sportowej na wysokim poziomie: Danielowi Rak – Burmistrzowi Miasta Szczecinek, Krzysztofowi Lis - Staroście Powiatu Szczecineckiego oraz Barbarze Zasadzie – Dyrektor SOSW Szczecinek.

Trenerami zawodników są Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel.

(Katarzyna Wilczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

EwaEwa

1 0

Gratulacje 🎉 16:17, 08.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hania :)Hania :)

0 0

Brawo jesteście wielcy !!! 13:03, 09.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%