Zamknij
REKLAMA

Antoni Biedziuk na podium w Gdańsku

13:11, 22.11.2021 | .
Skomentuj fot. archiwum zawodnika
REKLAMA

Najlepszy sezon w karierze tenisisty niepełnosprawnego kontynuuje szczecinecki pingpongista Antoni Biedziuk. Po zdobyciu tytułu mistrza oraz wicemistrza Polski, w swoim czwartym starcie w tym roku, po raz czwarty zameldował się na podium Grand Prix Polski w tenisie stołowym.

Tym razem zawody odbyły się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Po falstarcie w pierwszym pojedynku i porażce 2:3 z Andrzejem Matlągiem (Start Gorzów), w następnych meczach Biedziuk pokonał Bogusława Dudka (Start Bydgoszcz), Włodzimierza Komadowskiego (Start Lublin) oraz Mateusza Kowalewskiego (Start Poznań) wszystkich w stosunku 3:0, co dało mu miejsce w strefie medalowej i prawo walki o finał. Tam niestety po zaciętym pojedynku i niewykorzystaniu kilku piłek setowych uległ 1:3 Robertowi Cwenarowi (GOKiS Katy Wrocławskie), plasując się tym samym na trzecim stopniu podium. Najlepszy w turnieju okazał się Paweł Konstantyn (IKS AWF Warszawa).

Jako ciekawostkę można podać fakt, iż suma lat zawodników którzy wyprzedzili Biedziuka, jest dokładnie taka sama jak wiek, naszego reprezentanta. Zdobyte w zawodach punkty, dały Biedziukowi awans na drugie miejsce w rankingu !!!

-Osiągnięcie to w mojej obecnej sytuacji znaczy dla mnie dużo więcej niż zwykle, dlatego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim życzliwym osobom za ogromne wsparcie, bez którego z pewnością tego bym nie dokonał – powiedział A. Biedziuk. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SĄSIADSĄSIAD

1 0

BRAWO ANTEK.OBY TAK DALEJ I DUŻO ZDROWIA.POZDRAWIAM. 09:26, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%