Zamknij
REKLAMA

Szczecineckie Kopanie Piłki, czyli turniej sportowy z przymrużeniem oka

21:41, 10.10.2021 | Magdalena Michalska
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Dobra zabawa, integracja i promocja zdrowego stylu życia to główne cele jakie przyświecały organizacji pierwszego „Szczecineckiego Kopania Piłki”, czyli towarzyskiemu turniejowi piłki nożnej zorganizowanego przez Powiat Szczecinecki. W minioną sobotę (9 października), na stadionie lekkoatletycznym na Świątkach stawiło się pięć drużyn: Radni Powiatu Szczecineckiego wraz ze starostą Krzysztofem Lisem i wicestarostą Robertem Fabisiakiem, Radni Miasta Szczecinek z burmistrzem Danielem Rakiem i jego zastępcą Maciejem Makselonem, Księża szczecineckich parafii, Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz „Medialni kopacze”, czyli drużyna szczecineckich mediów.

Sportowe zmagania zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”, a o zwycięstwie decydowała ilość wygranych potyczek oraz dorobek punktowy drużyny. Nagrodą główną był lśniący puchar oraz skrzyneczka pełna jabłek. Zwycięzcy mieli także prawo wskazać na jaki szczytny cel przeznaczona zostanie kwota 2000 tysięcy złotych.

Większych emocji i woli walki nie zaznalibyśmy nawet śledząc rozgrywki Ekstraklasy. Zawodnicy dopingowani przez przyjaciół i rodziny dali z siebie wszystko, biegali, strzelali gole i próbowali wyprowadzić w pole przeciwników.

Łeb w łeb szły drużyny „Miasta Szczecinek” oraz „Leśników” i ostatecznie to liczba zdobytych bramek przeważyła szalę zwycięstwa na rzecz piłkarzy burmistrza Daniela Raka. I choć to dobra zabawa była - w tych zawodach najważniejsza - zwycięzcy nie kryli ogromnej radości.

Ponieważ impreza miała również swój wymiar charytatywny, wygrani mieli prawo zdecydować do kogo powędruje nagroda pieniężna. Po konsultacjach z kapitanami wszystkich drużyn, zdecydowano że otrzymają ją siostry Mukoniedzielki, których niezłomną walką o zdrowie, od kilku miesięcy żyje cały region.

(Magdalena Michalska )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Gość 1Gość 1

0 0

Bolo nie słyszałeś o lepszym sorcie?, a pan vice do niego należy. 09:17, 12.10.2021


ANKAANKA

0 0

Dobry wybór darczyńców. Brawo WY. 12:05, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%