Zamknij

Znakomita passa KSW Szczecinek

13:19, 08.06.2021 mat. pras. Aktualizacja: 13:19, 08.06.2021
Skomentuj fot. archiwum KSW Szczecinek fot. archiwum KSW Szczecinek

W ostatni weekend zostały rozegrane na terenie JuraParku w Bałtowie Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach pointfighting (PF) i light-contact (LC). Łącznie wystartowało blisko 700 zawodników z całego kraju, a wśród nich trzech „wojowników” z KSW Szczecinek. Biorąc pod uwagę wysoki poziom zawodów oraz liczną konkurencję kadeci ze Szczecinka wywalczyli aż cztery miejsca medalowe: Wiktoria Szumska – dwa „srebrne” medale PF oraz LC do 60kg, Marika Niedziółka – II miejsce w LC do 50kg, Aleksander Paszewski – III miejsce w LC do 69kg

Wiktoria Szumska w drodze do finału w formule PF musiała pokonać Olgę Krawczyk-Dan Świdnik przez TKO, następnie Kingę Nowakowską z SKF Boksing Zielona Góra przez TKO w 2 rundzie, natomiast w finale przegrała na punkty 8-14 z Julią Bralińską z UPLKS Tęcza Stanisławów.

W drugiej formule light-contact w drodze do finału pokonała Olgę Żuchowską z Team Mława, Igę Jankowską z KS Polnia 1912 Leszno, Emilię Kozioł z Akademii Sportu-Łazy. Pojedynek finałowy przegrała przez ostrzeżenia z Kingą Nowakowską z SKF Boksing Zielona Góra.

Natomiast Monika Niedziałko w 1/16 pokonała Natalię Szulc z KKS Sportów Walki Poznań przez TKO w pierwszej rundzie, w 1/8 pokonała Klaudię Koc A&W Team Oborowo TKO – 1 runda, Polę Stołowską przez kontuzję przeciwniczki. Finałowy pojedynek Mariki wygrała jej przeciwniczka  Otylia Chałupka z SWK Piaseczno-Łoziska. Warto jednak dodać, że walka finałowa była niezwykle emocjonująca i wyrównana do ostatnich sekund pojedynku.

Trzeci z reprezentantów KSW Szczecinek Aleksander Paszewski zdecydowanie wygrał w 1/8 z G. Musiałkiem UKS Diament Pstrągowa i następnie o wejście do finału musiał uznać wyższość zawodnika ze Świdnika zdobywając ostatecznie brązowy medal!

Mistrzostwa Polski Kadetów przechodzą do historii, natomiast nasi juniorzy i seniorzy szykują do MP w formule full-contact, które odbędą się w Szczecinku w dniach 18-20 czerwca. Dlatego pragniemy już teraz zaprosić fanów do oglądania i kibicowania naszym wojownikom na żywo w Hali sportowej przy ul. Jasnej lub na strefie kibica podczas relacji na żywo przez telewizję Sportów Walki Org.

Trenerami zawodników są Bartłomiej Mienciuk oraz Zbigniew Sołtys.