Zamknij
REKLAMA

Znakomita passa KSW Szczecinek

13:19, 08.06.2021 | mat. pras.
Skomentuj fot. archiwum KSW Szczecinek
REKLAMA

W ostatni weekend zostały rozegrane na terenie JuraParku w Bałtowie Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach pointfighting (PF) i light-contact (LC). Łącznie wystartowało blisko 700 zawodników z całego kraju, a wśród nich trzech „wojowników” z KSW Szczecinek. Biorąc pod uwagę wysoki poziom zawodów oraz liczną konkurencję kadeci ze Szczecinka wywalczyli aż cztery miejsca medalowe: Wiktoria Szumska – dwa „srebrne” medale PF oraz LC do 60kg, Marika Niedziółka – II miejsce w LC do 50kg, Aleksander Paszewski – III miejsce w LC do 69kg 

Wiktoria Szumska w drodze do finału w formule PF musiała pokonać Olgę Krawczyk-Dan Świdnik przez TKO, następnie Kingę Nowakowską z SKF Boksing Zielona Góra przez TKO w 2 rundzie, natomiast w finale przegrała na punkty 8-14 z Julią Bralińską z UPLKS Tęcza Stanisławów.

W drugiej formule light-contact w drodze do finału pokonała Olgę Żuchowską z Team Mława, Igę Jankowską z KS Polnia 1912 Leszno, Emilię Kozioł z Akademii Sportu-Łazy. Pojedynek finałowy przegrała przez ostrzeżenia z Kingą Nowakowską z SKF Boksing Zielona Góra.

Natomiast Monika Niedziałko w 1/16 pokonała Natalię Szulc z KKS Sportów Walki Poznań przez TKO w pierwszej rundzie, w 1/8 pokonała Klaudię Koc A&W Team Oborowo TKO – 1 runda, Polę Stołowską przez kontuzję przeciwniczki. Finałowy pojedynek Mariki wygrała jej przeciwniczka  Otylia Chałupka z SWK Piaseczno-Łoziska. Warto jednak dodać, że walka finałowa była niezwykle emocjonująca i wyrównana do ostatnich sekund pojedynku. 

Trzeci z reprezentantów KSW Szczecinek Aleksander Paszewski zdecydowanie wygrał w 1/8 z G. Musiałkiem UKS Diament Pstrągowa i następnie o wejście do finału musiał uznać wyższość zawodnika ze Świdnika zdobywając ostatecznie brązowy medal!

Mistrzostwa Polski Kadetów przechodzą do historii, natomiast nasi juniorzy i seniorzy szykują do MP w formule full-contact, które odbędą się w Szczecinku w dniach 18-20 czerwca. Dlatego pragniemy już teraz zaprosić fanów do oglądania i kibicowania naszym wojownikom na żywo w Hali sportowej przy ul. Jasnej lub na strefie kibica podczas relacji na żywo przez telewizję Sportów Walki Org.

Trenerami zawodników są Bartłomiej Mienciuk oraz Zbigniew Sołtys.  

(mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BrostitoBrostito

0 0

Wielkie gratulacje dla Zawodników i Trenerów, Brawo.
Passe to można mieć jak się gra w karty albo ruletkę, a tu jest potrzebna praca talent charakter trener itd. 12:32, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%