Zamknij
REKLAMA

PUP w Szczecinku laureatem konkursu "Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019"

13:40, 29.10.2019 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

„Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019” to nagrody za zaangażowanie w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W piątek, 25 października 2019 r. już po raz szósty przyznał je Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Konkurs skierowany jest do wszystkich zaangażowanych w realizację i wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 53 podmioty. Pojawiły się nie tylko duże instytucje, od lat realizujące projekty współfinansowane z funduszy europejskich, organizacje, stowarzyszenia czy fundacje, ale także indywidualne osoby, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS i zmieniły swoje życie. Miło nam poinformować, że wśród laureatów, w kategorii Najlepszy beneficjent PO WER, znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku

Z końcem ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku zakończył realizację projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie szczecineckim”. Dwa lata bardzo intensywnych działań (realizacja projektu rozpoczęła się 1 stycznia 2017r.) pozwoliło osiągnąć rezultaty przekraczająco pierwotne założenia projektu. Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienie osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy.

Pierwotnie, w ramach projektu, planowano objąć wsparciem 470 uczestników projektu, ostatecznie w projekcie udział wzięło 573 bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Szczecinku. Założenia projektu były również odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i łącznie objęto wsparciem 14 takich osób. W ramach projektu bezrobotnych objęto takimi formami wsparcia jak pośrednictwo pracy, poradnictwo pracy, staże, szkolenia, bony na zasiedlenie, prace interwencyjne, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, wyposażenie lub doposażenia stanowiska pracy.

- Zachodniopomorskie Magnolie EFS to wielkie święto wszystkich tych, którzy na co dzień wprowadzają realne zmiany w życiu innych ludzi, wykorzystując w możliwie najlepszy sposób unijne wsparcie.

– mówił Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podczas uroczystej gali.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA