::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9680"}
W piątek, 15 maja, do Szczecinka przybyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu oraz druhowie reprezentujący lokalne Ochotnicze Straże Pożarne. Strażackie święto stało się okazją do uhonorowania osób, które od lat dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.
To właśnie strażacy bardzo często jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków, pożarów i innych zagrożeń. Ich praca wymaga odwagi, opanowania i gotowości do działania w warunkach, w których liczy się każda sekunda. Niejednokrotnie ryzykują własnym zdrowiem i życiem, by ratować innych.
Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w sali sportowej Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Modlono się w intencji wszystkich strażaków — zarówno funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych.
Następnie, w tym samym miejscu, odbyła się główna część uroczystości. W apelu uczestniczyli przedstawiciele straży pożarnej, samorządów, służb mundurowych oraz zaproszeni goście. Był to moment podziękowań za codzienną służbę, dyspozycyjność i zaangażowanie w działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szczecineckiego.
Najważniejszym punktem obchodów było wręczenie medali, odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnienia trafiły zarówno do czynnych funkcjonariuszy, jak i strażaków będących już w stanie spoczynku.
Doceniono ich wieloletnią pracę, oddanie służbie i postawę, która dla wielu młodszych strażaków może być przykładem. Każdemu z wyróżnionych przekazano imienne podziękowania za osiągnięcia i wkład w budowanie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Dzień Strażaka to nie tylko uroczysty ceremoniał. To także okazja, by przypomnieć, jak ważną rolę pełnią strażacy w codziennym życiu mieszkańców. Ich działania nie kończą się na gaszeniu pożarów. To również interwencje przy wypadkach drogowych, usuwanie skutków wichur, pomoc podczas podtopień, zabezpieczanie wydarzeń oraz wiele innych sytuacji, w których potrzebna jest szybka i profesjonalna reakcja.
Po oficjalnej części wydarzenia przyszedł czas na wspólne świętowanie w mniej formalnej atmosferze. Na terenie rekreacyjnym przy ZS nr 6 zorganizowano strażacki piknik. Mieszkańcy mogli spotkać się ze strażakami, porozmawiać z nimi i z bliska zobaczyć, jak wygląda strażacka codzienność.
Było to święto ludzi, którzy każdego dnia udowadniają, że gotowość do pomocy nie jest pustym hasłem. W Szczecinku podziękowano im za służbę, poświęcenie i obecność zawsze wtedy, gdy mieszkańcy najbardziej tego potrzebują.
Gość 12:44, 16.05.2026
Dużo zdrowia wszystkim strażakom !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Koniec osiedla socjalnego przy Polnej?
Rozdupczyć ten przewrócony wieżowiec w drobiazgi,a zawartość za torami w ziemiankach poupychać
WACEK
12:52, 2026-05-16
Strażackie święto pełne podziękowań i wyróżnień
Dużo zdrowia wszystkim strażakom !
Gość
12:44, 2026-05-16
Przyjechali do Bornego Sulinowa śladami ojców...
Szkoda tego bornego sul. Styrane przez Niemców, styrane przez ruskich a ostatnie lata przez pis.
Gość
09:49, 2026-05-16
Koniec osiedla socjalnego przy Polnej?
przynajmniej patoli na zachodzie obok szkoły podstawowej nie będzie jakiś plus z wielu minusów można znaleźć pozdro 67
mango musztarda
09:48, 2026-05-16