Zamknij
REKLAMA

Był „medyk”, będzie Centrum Zdrowia Psychicznego. Finał prac w sierpniu

12:35, 26.05.2022 | mg
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

W dawnym „medyku” przy ul. Kościuszki nieprzerwanie trwają prace remontowe. To właśnie tu, w dawnym Zespole Szkół Medycznych wkrótce uruchomione zostanie Centrum Zdrowa Psychicznego, wraz z poradnią zdrowia psychicznego, izbą przyjęć, całodobowym oddziałem psychiatrycznym i dziennym oddziałem opieki psychiatrycznej. Inwestorem jest szczecineckie Starostwo Powiatowe.

- Niestety szczecińska firma HD Construction realizująca inwestycję przekroczyła pierwotny termin zakończenia zadania. Powiat Szczecinecki zgodnie z zapisami umowy może naliczać kary w związku z postępującymi opóźnieniami – informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy starostwa.

- Z przedstawicielami firmy oraz inspektorem budowlanym spotkali się starosta Krzysztof Lis, prezes szczecineckiego szpitala Anetta Bibik-Mularczyk i dyrektor Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Szczecinku Urszula Paciorek. Teraz zostaną określone koszty jakie będzie musiała ponieść firma z tytułu niewywiązania się z dotrzymania pierwotnego terminu zakończenia zadania.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 5 mln zł, z czego blisko 3 mln złotych pochodzą z dofinansowania otrzymanego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Pacjentami Centrum Zdrowia Psychicznego, oprócz mieszkańców powiatu szczecineckiego, będą również mieszkańcy powiatu białogardzkiego, co zdecydowanie przełoży się na przychody szczecineckiego szpitala. Szacuje się, że te mogą wynieść rocznie nawet ok. 10 mln zł. co wynika z tzw. stawki kapitacyjnej.

– dodaje Piotr Rozmus.

Jak zaznacza, w tym samym budynku nadal będzie funkcjonowała filia Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy. Do lokali ZORD-u, które również poddano kapitalnemu remontowi wiedzie osobne wejście.  

Prace remontowo-wykończeniowe powinny zakończyć się w sierpniu br.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

MOHERMOHER

1 3

Stary był ok a jeszcze lepszy był ten starszy za pogotowiem stara laryngologia przy starych garażach pogotowia za czasów PRL. Wszystko co stare to dobre i się kończy, przykład zakładam się o 5000 zł że robimy test kraksy aut duży fiat i reno scenic np duży fiat jest cały jakieś tam lekkie wgniecenie a reno każde rozwalone w drobny mak i obok auta same plastiki i dziury w aucie, pada większy grat w starych autach zero wgniotek a w nowych blacha jak w pasztetach za 1 zł cienka że po gradzie wgniecenie przy wgnieceniu pojedziemy dale stare auta lampy szklane wieczne zero przebarwień nowe auta 3-4 lata i całe żółte że nic nie widać i szlifowanie to jedziemy jeszcze dalej w starych autach przepala się żarówka odkręcam dekielek zakładam żarówkę zakręcam dekielek 2 min roboty i jade dalej w nowych autach przepala się żarówka w lesie w nocy i bez lawety i warsztatu nic nie zrobi bo żeby wymienić żarówkę trzeba rozebrać zderzak albo nadkola koła czyli warsztat samochodowy gratuluję waszych nowych aut i żarówek ksenony za 300-400 zł albo świec za 1200 zł i się dziwią że ludzie chcą stare auta a nie nowe zabawki jedno razowe bo bez komputera nic nie naprawi 15:18, 26.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RykiRyki

3 0

O czym ty p...... 17:42, 26.05.2022


"Pomylone gary&"Pomylone gary&

0 1

Do Ryki17:42, 26.05.2022
Chyba bardziej właściwego komentarza nie można było zamieścić akurat pod tym artykułem ;)
Dobrze pisze, w sam raz :) Dodałabym też coś o kurze i współczesnych jajkach, albo też to i owo lub nawet coś gdzieś! 22:19, 26.05.2022


ZibiZibi

1 1

Liczą się tylko kadry i ich kształcenie tutaj ktoś boi się konkurencji .Zacofanie nie prowadzi do rozwoju regionu miasta wsi .Czym więcej ludzi wykształconych tym szybszy rozwój regionu miasta wsi.nie ma innego myślenia i działania przez wieki jak rozwój który powoduje zwiększenie dobrobytu ludzi.Stagnacja do niczego nie prowadzi to przedsięwzięcie tylko biznes -nie tędy droga młodzieży. 00:10, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niktnikt

0 0

Nie rozumiem czemu niektórzy mają z tym problem? Żyjemy w czasach gdzie tej depresji jest potąd i coraz więcej ludzi swoje życia zakańczają. Ja popieram budowę takich ośrodków, poza tym nie ma co tu decydować jak już za 2-3 miesiące skończą to remontować. 01:38, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%