Zamknij
REKLAMA

Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023

17.36, 28.09.2022 mg Aktualizacja: 17.37, 28.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W minionym tygodniu rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Do szczecineckiego Urzędu Miasta mieszkańcy złożyli łącznie 16 wniosków, a 12 z nich przeszło weryfikację pomyślnie. Pomysły szczecinecczan odnośnie tego, na co przeznaczyć łączną pulę 800 tys. złotych były różnorodne – od małych inicjatyw, poprzez nieco większe przedsięwzięcia, aż po duże projekty i całoroczne akcje.

Swoje głosy oddało już blisko 1,5 tysiąca osób. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają jeszcze czas na oddanie swojego głosu do 10 października.

Na jakie inicjatywy możemy oddać swój głos? Wśród pomysłów pojawiły się m.in. wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych, stworzenie profesjonalnego toru z przeszkodami, całodobowy monitoring miejsc rekreacji na ul. Wodociągowej, darmowe letnie przejażdżki na dmuchańcach za motorówką, regulacja studzienek na ulicach Szczecinka, stworzenie edukacyjnego Zielonego Zakątka, budowa zewnętrznej ściany boulderingowej, roczny cykl zajęć dla młodzieży i koncert rap połączony z Graffiti Jam, kolejna Akcja Reanimacja, wsparcie kolejnej edycji Art Pikniku, projekt "Gryf i Jesiotr w akcji" oraz cykl wydarzeń muzycznych na Mysiej Wyspie.

Swój głos można oddać na stronie www.szczecinek.budzet-obywatelski.org, a także osobiście w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta, w Bibliotece Publicznej przy ul. Wyszyńskiego oraz w bibliotece przy ul. Jeziornej. Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Szczecinka zamieszkały na jego terenie. W imieniu osób niepełnoletnich głos oddaje rodzic/opiekun prawny. Głosowanie odbywa się przez oddanie głosu na papierowej karcie do głosowania w punkcie głosowania lub drogą elektroniczną na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie pięć projektów. Z kolei każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz.

Głosowanie potrwa do 10 października do północy. Łącznie do podziału jest 800 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na te inicjatywy, które uzyskały największe poparcie mieszkańców naszego miasta.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Ludź normalnyLudź normalny

7 3

Zgłoszone też były jakieś murale. Jak mam na murala zagłosować, to muszę znać jego motyw, jego projekt, żebym nie miał potem moralnego kaca jak dam na niego głos, a wymalują mi hadztwo, nie przymierzając do takich pseudo patriotycznych jak na Kołobrzeskiej, sprzeczne z moją wrażliwością kulturową. Dlatego głosuję na coś innego. 18:28, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ziom Ziom

6 2

A co z wypożyczalnia krasnali ogrodowych? A ławeczka dla meneli z wbudowanym stojakiem na denaturat oraz muzyczka „ i jeszcze jedynen i jesz......” 18:45, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SuwerenSuweren

6 3

Znowu wywalą kasę na jakieś goowniane jesiotry, czy inne popirdolone malowidła! Ale swojaki zarobiom niezłą sałatę! ✌✌✌ 07:14, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KosmosKosmos

6 0

Lokalne inicjatywy tylko z dofinansowania czyli wyżebrania, budżety obywatelskie odrealnione od rzeczywistości, marnotrawstwo, syf i brud jak ten budynek po gryfie wizerunek miasta za kadencji wizualizacyjnych kosmopolitan nie bardzo trzeźwo myślących! 09:31, 29.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DanielsDaniels

0 3

Pijesz do mnie, qta.sie? 🖕✌ 11:04, 29.09.2022


NiewinnaNiewinna

3 0

To skoro nie możemy od tylu lat uratować Trzesiecka, nie ma na to środków w budżecie, to może namalujmy mural, że je ratujemy. Albo od razu dwa - może będzie taniej !
To powinno zamknąć usta niedowiarkom. 10:22, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%