Zamknij

Zamiast gorącej, z kranów poleciała jedynie ciepła woda. MEC wyjaśnia

07:16, 27.07.2022 Aktualizacja: 07:17, 27.07.2022
Skomentuj

Od kilku dni mieszkańcy niektórych części miasta zaobserwowali, że z ich kranów – zamiast gorącej – leci ciepła woda. Taka sytuacja utrzymywała się przez kilka dni. Przy wysokich cenach wody sytuacja ta zaniepokoiła część z mieszkańców, którzy w tym czasie musieli zużywać więcej „ciepłej” wody na chociażby prysznic czy przy domowych porządkach, zamiast mieszać wodę gorącą z zimną w korzystniejszych proporcjach, co przekładało się na oszczędności w ich portfelach. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

- Od kilku dni w godzinach wieczornych woda w kranach, która „idzie” z MECu, nie jest gorąca, ale ciepła. To dla nas strata, bo kiedy leci gorąca woda, to miesza się ona z zimną, tańszą. Teraz niestety muszę maksymalnie odkręcać tylko ciepła wodę i tylko nabijam licznik wody ciepłej. Co oczywiście przełoży się na wyższe rachunki.

– zauważa nasz Czytelnik.

O powód, dlaczego w ostatnich dniach do mieszkań płynie chłodniejsza woda, zapytaliśmy w Miejskiej Energetyce Cieplnej.

- Pracujemy nad optymalnymi parametrami na sieciach, żeby zwiększyć wydajność systemu. I rzeczywiście takie obniżenia temperatur robiliśmy, ale jedynie po naszej stronie. W poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że ciepła woda również u lokatorów jest odrobinę chłodniejsza. Dlatego też wróciliśmy do wcześniejszych parametrów.

– mówi nam Marek Szabałowski, prezes szczecineckiej Miejskiej Energetyki Cieplnej.

- Od tygodnia prowadzimy „eksperymenty” z optymalizacją tych temperatur, ale w żadnym wypadku nie po to, żeby spowodować niższe parametry u lokatorów, tylko jedynie pod względem sprawdzania optymalnych temperatur rzeczywistych. Także lokatorzy nie powinni się martwić, to było tylko chwilowe. To normalne działalności eksploatacyjne. Po otrzymaniu informacji, że do odbiorców nie dociera gorąca, ale ciepła woda, przywróciliśmy poprzednie parametry.

- Druga sprawa to to, że my razem ze spółdzielnią mieszkaniową prowadziliśmy modernizację i wymianę węzłów ciepłowniczych. I też w tym czasie dostrajamy te węzły do optymalnej temperatury pracy. To dotyczy chociażby ul. Budowlanych, bo właśnie tam wymienialiśmy węzły. One dopiero zaczęły pracować, więc chwile musiało to zająć, aby je dostroić.

– dodaje nasz rozmówca. I jak zapewnia, w kranach odbiorców już powinna lecieć gorąca woda.

Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Dzieje się coś na Twoich oczach? Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia, masz zdjęcie lub film? Daj nam znać na ALERT24.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

Bylin Bylin

13 2

Bełkotliwe to tłumaczenie MEC. Robią se eksperymenty na koszt odbiorców a jak się im zwróci uwagę to upps rżną tzw. glupa i wracają do początkowych parametrów

09:22, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nieMECnieMEC

13 2

Eksperymenty to sobie można robić ale nie można pobierać za to opłat. Skoro zgodnie z umową w kranie odbiorca ma otrzymać gorącą wodę / ważna temperatura/ to powinna to być gorąca woda a nie ciepła, letnia a może i zimna bo MEC eksperymentuje. Odbiorcom należą się zwroty opłat za nie dotrzymanie umowy co do temperatury wody.

09:55, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

6 0

eksperymenty powiadasz? ;-)

10:27, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lo KatorLo Kator

7 0

A może pogadajmy o eksperymentach na Kołobrzeskiej.....

10:39, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DimaDima

1 5

Dla budynków zrealizowanych po 16 grudnia 2002 obowiązuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz.U. 2002, nr 75, poz. 609, z późniejszymi zmianami). Ciepła woda powinna mieć temperaturę od 55 do 60°C, z możliwością okresowego przegrzania do 70°. Dla budynków starszych obowiązuje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. nr 74, poz. 836). Zgodnie z tymi przepisami, temperatura ciepłej wody powinna wynosić 45 do 55°C, przy czym temperatura co najmniej 45°C powinna być zapewniona w najniekorzystniej położonym punkcie czerpalnym, zaś temperatura 55°C nie powinna być przekroczona na przewodzie doprowadzającym ciepłą wodę do instalacji odbiorczej.

11:02, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VitoVito

5 2

Ale za to mamy murala. Ba, całą aleję muralków.

12:46, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AlelujaAleluja

2 2

I krono też mamy !

13:46, 27.07.2022

Wodnik SzuwarekWodnik Szuwarek

6 1

Cieszcie się że mokra była. Pinokio sprzedał węgiel za granicę, z Mozambiku jeszcze nie przypłynął - zimą ogrzewać się będziemy chrustem i soplami lodu. Brawo PiS! Brawo MEC! Brawo Wy! Idioci wyborcy!

19:56, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%