Zamknij
REKLAMA

Wybrano wykonawcę, który przebuduje ulicę Kołobrzeską. Kiedy ruszą prace?

07:31, 05.07.2022 | .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / fotografia i wideo z lotu ptaka - tel. 781 391 604
REKLAMA

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzki wybrał wykonawcę, który zajmie się przebudową ulicy Kołobrzeskiej w Szczecinku. Wkrótce na wspomnianej drodze pojawią się drogowcy z firmy POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego.

Przetarg na to zdanie został ogłoszony na początku czerwca. Na ten cel ZZDW planował wydać około 641 tys. złotych. Swoje oferty na realizację zadania złożyły dwie firmy – POL-DRÓG (oferta na ponad 1,15 mln zł) oraz COLAS Polska (ponad 1,4 mln zł). W postępowaniu przetargowym wybrano firmę z tańszą ofertą. Umowa podpisana zostanie po 11 lipca. Po tym terminie drogowcy będą mogli ruszyć z pracami. 

[ZT]28217[/ZT]

W tych dniach wybrano również wykonawcę dużej inwestycji w gminie Barwice. Przebudowę 13-kilometrowego odcinka drogi Barwice – Polne wykona konsorcjum firm POL-DRÓG i MARBRUK. Kwota to ponad 13,5 mln zł.

-Rozstrzygnięcie przetargów poszło sprawnie, wykonawcy zostali wyłonieni co daje nadzieję, że już wkrótce rozpoczną się prace związane z remontami nawierzchni na tych drogach -mówi Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Obie drogi są niezwykle istotne, stan ulicy Kołobrzeskiej był wątpliwy, jeszcze gorzej było na drodze nr 171 Barwice-Polne. Mam nadzieję, że wkrótce te problemy będą za nami.

Przypomnijmy, że część inwestycji możliwa jest dzięki zwiększeniu budżetu ZZDW przez Sejmik Województwa.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

robertrobert

1 0

Już powoli ludzi nie stać na samochody - wtedy nadal będziemy drogi robić jak rych spadnie drastycznie? 22:41, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%