Zamknij
REKLAMA

Niepełnosprawni podzielili się swoimi pasjami

09:12, 27.05.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Przy zmiennej pogodzie i niezmiennie dobrych humorach, odbył się XVI Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych. W miniony czwartek (26 maja) Plac Wolności wypełnił się śpiewem i muzyką, a mieszkańcy mogli wybierać wśród rozmaitego rękodzieła i prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych.  

Osoby niepełnosprawne są wśród nas, choć nie zawsze je dostrzegamy. A to że ich nie widać, nie oznacza wcale, że nie mają marzeń, nie poszukują przyjaciół i nie potrzebują docenienia. By zwrócić uwagę na sytuację osób niepełnosprawnych i podkreślić tkwiący w nich potencjał, każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych, a jego częścią jest właśnie szczecinecki jarmark. Tradycyjnie głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Atut”, przy wsparciu Warsztatu Terapii Zajęciowej i Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

[FOTORELACJA]6629[/FOTORELACJA]

Spotkanie na Placu Wolności było okazją do prezentacji dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, zrzeszonych w takich placówkach jak: Zakład Aktywności Zawodowej z Juchowa, Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” z Czarnego czy Środowiskowym Domu Samopomocy w Bornem Sulinowie. Jarmark był również doskonałą okazją do przełamywania barier w kontaktach ze sprawnymi członkami lokalnej społeczności oraz promocji Szczecinka jako miasta przyjaznego osobom o specjalnych potrzebach.

Poza wymiarem integracyjnym oraz rozrywkowym, organizatorzy jarmarku wyrazili także swój sprzeciw wobec działań wojennych na Ukrainie. Odnosząc się do przypadającego na 26 maja Dnia Matki oraz siły tkwiącej we wszystkich kobietach, hasłem wydarzenia uczynili zwrot: „MATKA, MAMA, MAMUSIA…MATИ, НEНЬKA, MATYCЯ”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%