Zamknij
REKLAMA

Szczecinek rozkwitł na żółto

12:53, 12.05.2022 | mg
Skomentuj fot. mg
REKLAMA

Od wczesnego czwartkowego (12.05) przedpołudnia na ulicach naszego miasta kolejny raz zrobiło się żółto. Oznaczać to może tylko jedno – dziś odbywa się kolejna odsłona corocznej akcji przebiegającej pod nazwą „Pola Nadziei”. Celem kwesty, która od wielu lat przeprowadzana jest w okresie wiosennym, jest propagowanie idei hospicjum a zarazem zbiórka datków na jego funkcjonowanie. Symbolem akcji jest żonkil - kwiat przypominający o odradzającym się życiu i nieustającej nadziei.

- Każdego roku włączamy się w tą akcję – mówi nam Ewa Czech, przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Szczecinku. – Nie mamy szczęścia do pogody. Ale pomimo przelotnych opadów można dziś spotkać w centrum sporo przechodniów. Nie każdy chce wrzucać datki, a my też nikogo nie nagabujemy. Ale są też mieszkańcy, którzy znają już tą akcję, sami podchodzą i ofiarowują chociażby symboliczną złotówkę. Za każdy taki gest serdecznie dziękujemy.

Na deptaku oraz przy głównych miejskich arteriach można było spotkać ubranych w żółte koszulki wolontariuszy, niosących puszki, okolicznościowe naklejki oraz naręcza żółtych kwiatów. Te z kolei wręczali przechodniom w ramach podziękowania za okazane serce i wrzucenie datku.

Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostaną przekazane na rzecz szczecineckiego Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ACAC

5 1

Hospicjum dawno wybudowane i finansuje go NFZ. Po co jeszcze te zbiórki? Proboszcz na nowy samochód zbiera? A naiwni jeszcze pieniadze im rzucają. 18:55, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktosssktosss

4 0

Ile zebranych pieniędzy trafi do Hospicjum, a ile do prywatnych kieszeni??????? 09:43, 13.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%