Najpierw pojawiła się nieśmiała myśl, a może by tak… wybudować taki obiekt w Szczecinku. Potem przerodziła się ona w nieco odważniejsze plany, aby po kilku latach doczekać się realizacji. Rozpoczęły się poszukiwania dodatkowych środków, potem tworzenia budżetu przedsięwzięcia, projektu obiektu, szukania wykonawców. Proces był żmudny i trudny. Jednak dzięki uporowi ówczesnych władz miasta – stał się możliwy do realizacji.
Od tamtych wydarzeń i pierwszych nieśmiałych planów minęło blisko ćwierć wieku. Po intensywnych pracach i zakończeniu budowy przyszedł czas na tę przyjemniejszą część – przecięcie wstęgi i… pierwszą kąpiel. Ówczesny burmistrz Szczecinka Marian Tomasz Goliński po oficjalnym otwarciu miejskiej pływalni postanowił sam ją pierwszy przetestować i… wskoczyć do wypełnionego woda basenu w garniturze. Od tamtego wydarzenia minęło dokładnie 20 lat. Tym samym szczecinecki basen obchodzi w tym roku okrągły jubileusz.
Przez dwie ostatnie dekady nasz basen szczecinecczanie oraz przyjezdni goście odwiedzili około 4 miliony razy. W tym czasie na potrzeby działalności obiektu zużyto 360 tys. m3 wody.
- Budowa krytej pływalni była niewątpliwie jedną z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w Szczecinku na początku XXI wieku – mówi nam Beata Bracka, prezes zarządu spółki Aqua-Tur. - Pomimo upływu lat obiekt wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i na dobre wpisał się w bazę sportowo-rekreacyjną Szczecinka, choć dzisiaj znacznie odstaje już swoją ofertą od nowoczesnych aquaparków.
Mieszkańcy Szczecinka i powiatu po raz pierwszy skorzystali z usług AQUA-TUR 27 kwietnia 2002roku. Niedługo potem swoją działalność rozpoczęły szkółki nauki pływania i rozpoczęto realizację zajęć wychowania fizycznego dzieci i młodzieży szczecineckich szkół podstawowych. Najtańszy bilet wstępu na basen kosztował wtedy 5,00 zł (ulgowy) i 7,00 zł (normalny). Na tamte lata były to ceny konkurencyjne w odniesieniu do innych obiektów z tej branży działających na terenie województwa zachodniopomorskiego i sąsiedniego pomorskiego.
- Basen ma swoją stałą, dużą grupę klientów zarówno indywidualnych, jak i grupowych, regularnie korzystających z pobytów na pływalni. W okresie przerw w nauce oferowane są bezpłatne pobyty dla dzieci i młodzieży szczecineckich szkół podstawowych. Przez lata notowano też dużą liczbę odwiedzin klientów indywidualnych i grupowych przebywających w Szczecinku i okolicach czasowo: podczas wakacji, ferii zimowych, okresów przerw w nauce, w tym świątecznych.
- Obiekt krytej pływalni przez lata był modernizowany, powstało więcej atrakcji w strefie RELAKSU, m.in. łaźnia parowa, słoneczne łąki, fotele masujące, sauny na podczerwień, nowe sale fitness i siłownia crossfit. Ograniczona ilość miejsca w obiekcie stanowi barierę do realizowania kolejnych inwestycji podnoszących atrakcyjność obiektu, jednak wciąż szukamy nowych rozwiązań, by ulepszyć naszą ofertę.
- Dzisiaj spółka zatrudnia 30 osób na umowę o pracę, w tym 6 pracowników, zatrudnionych jest właśnie od kwietnia 2002 r. – kontynuuje nasza rozmówczyni. - Współpracujemy z kilkunastoma instruktorami prowadzącymi zajęcia ruchowe i trenerami pływania. Nasza oferta poszerzyła się o szereg zajęć ruchowych, takich jak aqua-aerobic czy aqua-spinnig. Z naszych usług korzystają również lokalne przedsiębiorstwa. Wspaniała obsługa, zawsze służąca pomocą gwarantuje bezpieczeństwo, czystość i doskonałą atmosferę podczas pobytu na pływalni.
- Na co dzień spotykamy się z pozytywną opinią naszych klientów, krytykę przyjmujemy i staramy się dostosować. Przetrwaliśmy kilkunastomiesięczny lockdown spowodowany pandemią i dzisiaj możemy „normalnie” funkcjonować. Nasza działalność jest wspierana przez wspólnika – Miasto Szczecinek. Nie sposób powiedzieć o wszystkim, to przecież 20 lat, ponad 87600 dni naszej działalności. Myślę, że jeszcze nie raz was zaskoczymy. Jednocześnie niezmiennie zapraszamy do odwiedzania nas – dodaje Beata Bracka.
[ZT]20079[/ZT]
Borowski17:39, 05.05.2022
20 lat temu - była wizja….. co teraz ? Impotencja intelektualna obecnego burmistrza i jego wice przeraża Administrują po prostu i tyle ale po prawdzie do tego wystarcza zwykli urzędnicy
Pływak i spłuczka17:45, 05.05.2022
Kiedy rozbudowa basenu?
Balonn20:07, 05.05.2022
360 000 000 litrów wody. Mają rozmach.
Noe20:09, 05.05.2022
Pneumokoki,grzybice kurzajki,działo się na smierdziszewskim basenie
Andrzej22:34, 05.05.2022
Pomnik nieudolności ówczesnego burmistrza zwanego "hamulcowym". Może się równać wyłącznie z Kudową i Chojnicami. Gdzie tam mu chociażby do Świdwina czy Darłówka? No cóż: całe szczęście, że "dłużej klasztora niż przeora"!
Gość 16:12, 06.05.2022
Chyba sadzawka. Do basenu mu daleko. 2 brodziki. W hotelach są większe. Tyle pieniędzy się marnotrawi na jakieś śmieszne projekty. Zamiast wkoncu rozbudować tą sadzawke
Kasia19:45, 07.05.2022
W saunach zezwala się na smażenie gaci. XXI wiek a tu taki zaścianek.
0 0
Czy mògłbys rozwinąć swoja wypowiedz?