Zamknij
REKLAMA

Policjanci pojawili się przed szkołą. To nie była jednorazowa akcja

13:19, 18.01.2021 | r.
Skomentuj fot. KPP Szczecinek
REKLAMA

W poniedziałek przed Szkołą Podstawową nr 7 w Szczecinku, tuż przed rozpoczęciem lekcji o godzinie 8:00, pojawili się szczecineccy policjanci. To kolejna akcja mundurowych mająca na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych.

-Wraz z powrotem uczniów klas I-III do szkół policjanci z Ogniwa Patrolu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przypominają o ważnej roli elementów odblaskowych w codziennej drodze do szkoły i nie tylko –mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji.

Podczas dzisiejszych działań funkcjonariusze przypominali, że noszenie odblasków przez pieszych mocno przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

-Pieszego, który porusza się po zmroku bez odblasku, prowadzący pojazd może dostrzec z odległości około 20 metrów. Widoczne odblaski zwiększają natomiast ten dystans do ponad 150 metrów –przypomina policjantka. - Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym oraz podczas zimowych zabaw na śniegu!

Mundurowi ze Szczecinka w najbliższym czasie często będą widywani w rejonie szkół.

Elementy odblaskowe, które trafiły do uczniów pochodzą ze wsparcia rzeczowego Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych oraz Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%