Zamknij
REKLAMA

Nowe "elki" na ulicach Szczecinka. Egzaminy można zdawać nawet w LAMBORGHINI

12:26, 30.10.2020 | r.
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Już niebawem kandydaci na kierowców będą zdawali egzaminy na prawo jazdy w samochodach marki Citroen. Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie przygotowuje się do wymiany Peugeotów 208 właśnie na Citroeny model C3. Nowy model egzaminacyjnej „elki” został wyłoniony w przetargu.

O zmianach samochodów egzaminacyjnych Ośrodki Szkolenia Kierowców dowiedziały się z wyprzedzeniem, dzięki czemu mają dużo czasu na ewentualną wymianę pojazdów. Na ulicach Szczecinka już od dłuższego czasu można zauważyć Citroeny z „L” na dachu. Warto zaznaczyć, że od marca br. można też zdawać egzaminy takimi modelami.

- Od marca 2020 roku osoby mogą w Szczecinku zdawać pojazdem Citroen C3. Należy taką chęć zgłosić w trakcie zapisu na egzamin. Jesteśmy organizacyjnie gotowi na to, aby egzamin na CITROEN C3 mogła zdawać każda osoba, która wyrazi taką wolę. Wiedzą o tym instruktorzy nauki jazdy. Wystarczy tylko z tej możliwości korzystać –wyjaśnia Tomasz Kozłowski, Kierownik Pionu Organizacji Egzaminów Państwowych ZORD Koszalin.

Peugeoty 208 przynajmniej do kwietnia 2021

Obecnie podstawowym pojazdem egzaminacyjnym jest Peugeot 208 i będzie on używany co najmniej do kwietnia 2021 roku. Ten termin został oficjalnie przedstawiony na corocznym spotkaniu ze środowiskiem OSK. Tak długi termin oczekiwania na wymianę pojazdów został spowodowany prośbami środowiska instruktorów.

-Ostateczny termin wycofania przez nas Peugeot 208 ze Szczecinka zostanie podany z dużym wyprzedzeniem. Proszę jednak pamiętać, że to nie zamyka sprawy. Osoba może zdawać egzamin na pojeździe OSK, na którym się szkoliła. To wymaga oczywiście zgody OSK oraz spełnienia wszystkich warunków formalnych oraz technicznych, ale jest możliwe. Niedawno mieliśmy nawet spektakularny przykład egzaminu pojazdem LAMBORGHINI w Chojnicach – dodaje nasz rozmówca.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

LL

9 3

Pytanie czy " Szczecinek" jest miastem, w którym powinno się zdawać prawo jazdy. 15:32, 30.10.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

LL

12 0

Nie, nie jest. W Barwicach lub Czaplinku powinno się egzaminować, ewentualnie Parsęcko. Pozdrawiam. 16:53, 30.10.2020


AnastazjaAnastazja

9 0

a co to jest wg Ciebie prawojazdy? na świecie jest to czynność wykonywana przez wszystkich, to żaden luksus czy wyróżnienie. w niektórych krajach to nawet dokument zamiast dowodu. a jeździć to i tak się uczymy w praktyce przez kolejne lata, kultury jazdy część z nas nigdy się nie nauczy! 19:50, 30.10.2020


zbycho52zbycho52

0 0

Dlaczego nie?Sam zdawalem na prawo jazdy w Sz-ku w LOK 50 lat temu.Niby bylo mniej samochodow,ale praktyke zdobywa sie jezdzac,a nie na jakims kursie. 21:13, 01.11.2020


jaja

5 1

a jakie znaczenie ma marka pojazdu na jakim zdajesz egzamin, to jak zdajesz egzamin na citroenie to nie powinieneś jeździć fordem albo oplem itp. 23:48, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA