Zamknij
REKLAMA

W upalne dni zapewnij swoim zwierzętom właściwą opiekę

07:22, 12.08.2020 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami mimo, że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie jakie niesie pozostawienie ich w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.

W minioną sobotę w związku z taką sytuacją interweniowali świnoujscy policjanci. Na ul. Dąbrowskiego w samochodzie na parkingu pobliskiego centrum handlowego w zaparkowanym na pełnym słońcu samochodzie znajdował się pies. Okna pojazdu były zamknięte a klimatyzacja oraz nawiew nie były włączone. Policjanci przekazali informację do obsługi centrum handlowego z prośbą aby właściciele tego samochodu natychmiast się zgłosili. Po kilku minutach pojawili się właściciele. Została z nimi przeprowadzona rozmowa o tej karygodnej sytuacji, a następnie ukarano ich mandatem karnym.

Zachodniopomorska Policja przygotowała spot profilaktyczny pokazujący jeszcze inna sytuację nieodpowiedzialnego zachowania wobec psa w czasie upałów. Takie działanie może być kwalifikowane nawet jako znęcanie się nad zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy do obejrzenia spotu, który został stworzony we współpracy z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach projektu na 2019 rok „Wakacje z Wyobraźnią”. Całość przedsięwzięcia została dofinansowana z rządowego programu Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Don DonDon Don

0 0

Pozwalnie psu pływać jak na głównym zdjęciu w taki upał to tortury. Ochłoda na chwile potem jak pies schnie to męczarnia dla niego. Woda w sierści i te słońce = podwojne grzanie/gotowanie psa 07:29, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA