Zamknij
REKLAMA

Policyjni wodniacy ze Szczecinka w gotowości. Patrole i kontrole nie tylko na wodzie

10:33, 06.07.2020 | źródło: KPP Szczecinek
Skomentuj
fot. Marcin Szydlik / iszczecinek.pl
REKLAMA

Policyjni wodniacy ze Szczecinka w gotowości Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. Pamiętajmy jednak, by sezon letni spędzić przede wszystkim bezpiecznie. W tym roku ma to szczególny wymiar. Oprócz zachowania rozsądku podczas wakacyjnych wypraw czy urlopu, pamiętajmy także o stosowaniu środków ochrony osobistej oraz zachowaniu dystansu od obcych.

Nad jeziorami powiatu szczecineckiego jak co roku czuwać będą policyjne patrole na łodzi jak również patrole policyjne w obrębie linii brzegowej.

-Tegoroczne wakacje z powodu epidemii będą inne niż te, które wszyscy znamy. Taka sytuacja nie zwalania jednak służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo z pracy i troski o życie i zdrowie miłośników wypoczynku nad wodą. Wręcz przeciwnie. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku prezentują pełną gotowość do zabezpieczenia sezonu letniego. W pełnej gotowości są również ratownicy na plażach jeziora Trzesiecko. Przeprowadzone kontrole strzeżonych kąpielisk i wypożyczalni sprzętu wodnego przez szczecineckich policjantów nie ujawniły żadnych uchybień. Teraz czas na kolejne kroki i odpowiedzialne zachowania osób wypoczywających i korzystających z uroków natury. –mówi asp. Anna Matys ,oficer prasowy KPP w Szczecinku

Woda to żywioł!

Dlatego pamiętajmy, aby właśnie aktywność nad wodą zawsze łączyć z rozwagą – nigdy z brawurą. Jeśli jest taka możliwość spróbujmy wybierać te miejsca plażowania czy kąpieli wodnych, w których jest wykwalifikowana opieka ratownika. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą będą czuwać do końca sezonu policjanci, którzy kontrolują strzeżone i niestrzeżone kąpieliska. Dzięki takim służbom w poprzednich latach udało się zapobiec wielu tragediom nad wodą. Wodniacy sprawdzają stan trzeźwości sterników, ich uprawnienia, a także czuwają nad właściwym stosowaniem się do przepisów i wyposażeniem łodzi w sprzęt ratunkowy. Policjanci pełniący służbę nad wodą to doświadczeni funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia, patenty, a przede wszystkim mający za sobą odbyte szkolenia i kursy ratownictwa wodnego. W opinii osób postronnych obecność patrolu wodnego zawsze dodaje rozsądku kapiącym się i uprawiającym sporty wodne, dlatego też policyjni wodniacy zgłaszają pełną gotowość do służby na jeziorach powiatu szczecineckiego.

(źródło: KPP Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ManiekManiek

0 0

Adamcio adamcio do bojuuuuuu🤣🤣🤣 18:21, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikosNikos

0 0

U nas zawsze sa w gotowosci, szczegolnie jak ktos browara pije 23:44, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA