Zamknij
REKLAMA

Uczniowie "piątki" w Bergen op Zoom

18:12, 10.06.2019 | SP5
Skomentuj
REKLAMA

W dniach od 3 do 7 czerwca odbyła się wymiana polsko – holenderska pomiędzy Szkołą Podstawową nr 5 w Szczecinku, a szkołą Steenspil Bergen op Zoom z Holandii. Przez 5 dni uczniowie goszczeni byli przez ich holenderskich przyjaciół.

Polscy uczniowie mieli okazję poznać szkolne życie swoich partnerów wymiany. Podczas pobytu poznali życie codzienne holenderskich przyjaciół. Uczniowie „5” uczestniczyli w warsztatach szkolnych: lekcji historii, geografii i sportu oraz w wycieczce do Antwerpii i wyprawie rowerowej. Czas spędzony w Holandii zaowocował nie tylko nowymi przyjaźniami.

-Poznaliśmy również życie młodzieży naszych partnerów i odkryliśmy, że niczym się nie różnimy. Uczniowie mieli okazję poznać różne programy nauczania, które nie są dostępne w ich krajach. Znajdując się w nowym środowisku, mają możliwość i szansę zapoznania się z różnymi strategiami edukacyjnymi i odmienną filozofią nauczania. Bardzo ważne jest również motywowanie młodzieży do nauki języków obcych. Ich znajomość jest niezbędna na dzisiejszym rynku pracy. Czynne używanie języka w trakcie wymiany powoduje, że młodzież przełamuje barierę językową, nieśmiałość i obawy przed kontaktem z osobami z innych krajów. Wzbogaca zasób słownictwa oraz uczy się praktycznie używać języka obcego w sytuacjach codziennych. Staje się bardziej otwarty i przyzwyczaja się do funkcjonowania w środowisku międzynarodowym –mówi Elżbieta Sobolewska, koordynator wymiany.

Pierwszą wizytę uczniów w Holandii wraz z nauczycielami: panią Elżbietą Sobolewską i panią Moniką Pac – Stasik można uznać za bardzo udaną. Młodzież obu krajów bardzo się zintegrowała i doskonale porozumiewała, więc program wymiany został zrealizowany w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wyjeżdżając, cała grupa żałowała, że te 5 dni minęło tak szybko. Z niecierpliwością czekają na przyjazd uczniów z Holandii do Polski, który zaplanowany jest na rok 2020.

Realizacja polsko - holenderskiej wymiany możliwa jest dzięki wsparciu finansowanemu, jakie Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała z Urzędu Miasta za pośrednictwem Burmistrza Miasta Szczecinek – Pana Daniela Raka.

(SP5)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA