Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Daj bliskim chwilę,
którą zapamiętają
Kup prezent
Zamknij

Kontrole sprzedaży ryb w Szczecinku. Nie ma nieprawidłowości

IZS - Zespół iszczecinek.pl IZS - Zespół iszczecinek.pl 12:39, 05.12.2025 Aktualizacja: 12:41, 05.12.2025
1 Komenda Powiatowa Społecznej Straży Rybackiej w Szczecinie Komenda Powiatowa Społecznej Straży Rybackiej w Szczecinie

Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej ze szczecineckiego posterunku rozpoczęli wzmożone działania związane z kontrolą pochodzenia oraz warunków przechowywania ryb na szczecineckich stoiskach. To reakcja na przedświąteczny wzrost handlu, który  wymaga stałej i skrupulatnej kontroli służb.

W czwartek, 4 grudnia, strażnicy pojawili się w dwóch punktach sprzedaży w Szczecinku, by sprawdzić, czy oferowane ryby trafiają do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Kontrole obejmują przede wszystkim weryfikację dokumentów potwierdzających legalne pochodzenie ryb. Sprzedawcy muszą być w stanie wykazać, skąd pochodzi towar, zwłaszcza jeśli wśród oferowanych gatunków znajdą się ryby w okresie lub w wymiarach ochronnych. To kluczowy element nadzoru, który ma zapobiec wprowadzaniu do obrotu ryb z niepewnego źródła.

Służby oceniają również sposób, w jaki ryby są przechowywane.  Te działania wynikają wprost z zapisów ustawy o rybactwie śródlądowym oraz przepisów dotyczących ochrony zwierząt, które jasno określają obowiązki sprzedawców w zakresie bezpieczeństwa żywności.

Podczas kontroli przeprowadzonych 4 grudnia nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Sprzedawcy posiadali wymaganą dokumentację, a oferowane ryby były przechowywane zgodnie z normami. Kontrole będą kontynuowane, a za naruszenia przepisów mogą grozić poważne konsekwencje – od kar finansowych po odpowiedzialność karną, jeśli doszłoby do rażących zaniedbań.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Stary kusolStary kusol

0 0

Nie ma kar i nie będzie. Bo oni też rybkę lubią

15:07, 05.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%