Zamknij
REKLAMA

Rosja zaatakowała Ukrainę, Putin mówi o „operacji specjalnej w Donbasie"

06:40, 24.02.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Informacje o ostrzałach i wybuchach docierają z różnych ukraińskich miast. Wybuchy słychać w Kijowie i Charkowie i Odessie. Pojawiły się informacje o strzałach w okolicach Boryspila pod Kijowem, gdzie znajduje się lotnisko. Z lotniska Boryspil ewakuowani są pasażerowie i pracownicy.

Anton Heraszczenko, przedstawiciel MSW Ukrainy poinformował o ostrzałach rakietowych ukraińskich punktów dowodzenia, lotniskach, składach wojskowych w Kijowie, Dnieprze i Charkowie. "Trwa artyleryjski ostrzał granic" - napisał Heraszczenko na Facebooku.

Według amerykańskiej telewizji Fox News po wstępnym ostrzale rosyjskie wojska zaatakują Ukrainę z wielu kierunków.

Putin w telewizyjny wystąpieniu uzasadnił swoją decyzję prośbą separatystów z Donbasu, których "niepodległość", wbrew prawu międzynarodowemu, Rosja uznała w poniedziałek. Według tez wygłoszonych przez rosyjskiego lidera celem operacji jest: "demilitaryzacja i denazyfikacja" Ukrainy.

W poniedziałek Władimir Putin podjął decyzję o uznaniu "niepodległości" separatystycznych tzw. "republik ludowych" ŁRL (Ługańskiej Republiki Ludowej) i DRL (Donieckiej Republiki Ludowej) w ukraińskim Donbasie.

Dzień później Rada Federacji zgodziła się na wprowadzenie rosyjskich wojsk do Donbasu.

Rosja oświadczyła również, że "uznaje" separatystów w granicach całych obwodów donieckiego i ługańskiego, czyli w granicach szerszych niż obecnie kontrolują prorosyjskie i aktywnie wspierane przez Rosję siły.

just/ jar/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

!!!!!!

4 4

Czy w tym czasie milion Ukraińców podjęło próby przedostania się do ojczyzny w celu jej obrony? Oczywiście, że nie. Potomkowie UPAińców przygotowują w Polin schronienie i zasiłki. 07:48, 24.02.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WWWWWW

3 1

50 kopiejek wpadło? Sprawdź kurs. Nie rozumiem jak można cieszyć się z wojny u sąsiada. A o przeszłości trzeba pamiętać, ale wolę buforową, partnerską Ukrainę niż Ruskich na kolejnej granicy. 08:02, 24.02.2022


NickNick

3 0

Nasz rząd wspomaga Putina górami pieniędzy za węgiel z Donbasu. 09:48, 24.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bronmus45bronmus45

3 0

- i wszystko na ten temat ..
.
Premier Węgier Viktor Orban - "Węgry muszą się trzymać z daleka od rosyjsko-ukraińskiego konfliktu i nie wyślą na Ukrainę ani żołnierzy, ani broni"

źródło: Węgry nie wyślą broni na Ukrainę. Orban: musimy trzymać się z dala - WP Wiadomości
~~
Dwaj przyjaciele (bo innych nie mają) - Jarosław Kaczyński i Wiktor Orban - od lat próbowali i nadal to czynią, skłócić z sobą / osłabić jedność europejską według długodystansowych zamierzeń Putina. Częściowo się im to udało, więc Putin pokazał wreszcie swoją twarz agresora całemu światu.
Mnie osobiście jest wielki wstyd za rodaków, nadal wierzących w patriotyzm Kaczyńskiego ..
~~ 11:49, 24.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dycha za litrdycha za litr

3 0

Już niebawem ropa i gaz mocno zdrożeją i KTOŚ nieźle na tym zarobi. Czy o to chodzi? 12:22, 24.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%