Zamknij
REKLAMA
fot. Paweł Adam Gogol / facebook

„Święta w chuście”. Nowy, poruszający singiel Darii Adamczewskiej [POSŁUCHAJ]

21.34, 03.12.2022 Aktualizacja: 21.45, 03.12.2022

„Święta w chuście”. Nowy, poruszający singiel Darii Adamczewskiej [POSŁUCHAJ]

Darię Adamczewską znajdą chyba wszyscy, którzy choć trochę interesują się szczecinecką sceną muzyczną. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w studiu wokalnym SAPiK. Mogliśmy ją również często spotkać – i oczywiście usłyszeć – podczas licznych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Na swoim koncie ma również kilka singli. Teraz możemy usłyszeć kolejny z nich, tym razem jednak utrzymany w nieco innym nastroju i dość poruszającej tematyce. Słowa i muzykę do utworu napisał Paweł Adam Gogola.

Utwór „Święta w chuście” to utwór poruszający niełatwy temat dotyczący chorych dzieci, które wraz z rodzicami święta spędzają nie w domu, ale na szpitalnych oddziałach. Utwór ten dedykowany jest Mai Dąbrowskiej walczącej z neuroblastomą IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego oraz pozostałym dzieciom walczącym z chorobą i spędzającym większość życia w szpitalnych.

- Postanowiłam, że w tym roku chciałabym wydać utwór, który byłby dedykowany właśnie Mai, jej rodzicom i wszystkim pozostałym dzieciom i rodzinom borykającym się z ciężką chorobą – mówi nam Daria Adamczewska.

- Maja i jej rodzice są piekielnie dzielni znosząc to wszystko. Ja już kiedyś śpiewałam w Szczecinku dla Majki podczas jednej z akcji. Masa ludzi angażuje się w pomoc. Ja nie mam innej mocy i jedyne, w jaki sposób mogę pomóc i nagłośnić zbiórkę, to nagranie piosenki i wrzucenie tego w internet. Być może dzięki temu ktoś będzie chciał pomóc. Niestety ze strony państwa nie ma odpowiedniej pomocy dla dzieci i dla ich rodzin borykających się z tą chorobą, dlatego postanowiłam, że w tym roku nagram taki utwór.

- Cieszę się, że ten utwór się ukazał. Smutny, bo smutny, ale uważam, że bardzo ważny. Już w sierpniu poprosiłam Pawła, żeby napisał mi piosenkę o tej tematyce. Tytuł „Święta w chuście” dopiero później się wyklarował. Chciałam, żeby tematyka dotyczyła świąt, ale nie takich, jakie my mamy przy stole, przy pysznym jedzeniu i w rodzinnej atmosferze.

To utwór o kilkuletnim dziecku, które spędza święta z rodziną w szpitalu, które nie zna innego życia, które jest faszerowane chemią i tak naprawdę jedyne życie, jakie zna, to leki, szpital i chemia.

- Czy ten utwór się spodoba? Kiedy tylko pokazałam ten utwór tak na próbę, spotykam się z głosami, że to za trudne, to za ciężka tematyka. Ale co mają powiedzieć rodzice tych chorych dzieci? A z tego co wiem w okolicach Szczecinka jest już kilkoro dzieci zmagających się z ta chorobą. Chciałabym więc, żeby to była dla nich taka forma wsparcia. Mam nadzieję, że ludzie wysłuchają tego utworu, obejrzą klip, i nawet jeśli sam utwór im się nie spodoba, to mam nadzieję, że i tak wpłacą jakąś cegiełkę na leczenie, żeby wesprzeć rodziców Mai, żeby czuli, że nie są z tym sami i że ktoś o nich myśli. Bo siły każdego kiedyś się kończą, żaden człowiek nie jest ze stali. Zobaczymy, jaki będzie odbiór tego utworu. Mam nadzieję, że dobry – dodaje Daria Adamczewska.

Każdy, kto chciałby poznać historię małej Mai Dąbrowskiej walczącej dzielnie z nowotworem i wesprzeć jej rodziców w tej nierównej walce z chorobą, może to zrobić m.in. odwiedzając stronę ze zbiórką środków na leczenie dziewczynki https://www.siepomaga.pl/majunia

REKLAMA
 

komentarz (2)

MegMeg

6 1

Smutne to:( żadne dziecko nie powinno tak ciężko chorować 😕 08:43, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

2 0

ŚWIĘTA W CHUŚCIE AFRYKA UŚNIE!!! FRANCJA WYBUCHNIE, A POLSKA CHLUŚNIE!!! TO SĄ WŁAŚNIE ŚWIĘTA W CHUŚCIE!!! HEJ DZWONECZKI AMERYKAŃSKIE!!! 11:52, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%