Zamknij
REKLAMA
fot. Magdalena Michalska

Szczecineckie amazonki o zdrowiu. Nie tylko leki leczą

Magdalena Michalska 09.04, 17.10.2022 Aktualizacja: 09.06, 17.10.2022

Szczecineckie amazonki o zdrowiu. Nie tylko leki leczą

Szczecineckie Amazonki od lat wspierają kobiety walczące z nowotworem i namawiają do badań profilaktycznych. Ich celem jest wsparcie w chorobie, nauka świadomej rehabilitacji oraz edukacja w zakresie prewencji onkologicznej. Wszystko po to by pacjentki pomimo poważnej choroby, miały przed sobą perspektywę życia, i to życia pełnego i aktywnego.

Każdego roku w październiku (miesiącu walki z różnego rodzaju nowotworami) panie organizują konferencje naukowe i zapraszają mieszkańców Szczecinka do szczególnego zadbania o własne zdrowie. I chociaż rak piersi to w dalszym ciągu najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, tym razem Amazonki poszerzyły formułę spotkania i do współpracy zaprosiły specjalistów z różnych dziedzin.

Hasło spotkania w CK Zamek brzmiało „Nie tylko leki leczą”, a prelegenci dzielili się wiedzą z zakresu różnych specjalności medycznych i odpowiadali na pytania uczestników. Wśród wykładowców znaleźli się: internista, nefrolog i diabetolog- Sylwia Mieczarek-Chyl, lekarz medycyny rodzinnej -Wiesława Ciszewska, okulista -  Justyna Zborowska-Skrobanek oraz ginekolog - Jagienka Dalewska.

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%