Zamknij
REKLAMA

Uczniowie będą uczyć się strzelać! Decyzja już zapadła

13:51, 04.08.2022 | Źródło: Onet.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Znaczenie cyberzagrożeń, przygotowanie do działań ratowniczych, a także nauka strzelania. To tylko jedne z zadań, jakie czekają uczniów od roku szkolnego 2022/2023.  

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenia zmieniające podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa. 

W przypadku zajęć ze strzelectwa przewidziany został trwający dwa najbliższe lata szkolne okres przejściowy.

- Oznacza to, że zmieniona podstawa programowa edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie umiejętności strzeleckich z wykorzystaniem broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych będzie realizowana począwszy od roku szkolnego 2024/2025 - podaje MEiN.

W przypadku szkół, które na terenie danego powiatu mają dostęp do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych – wymóg ten będzie realizowany od roku szkolnego 2022/2023.

- Wzrastające zagrożenie bezpieczeństwa państwa wymaga uzupełniania celów kształcenia i treści nauczania przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa o kwestie związane z obronnością państwa, nabyciem umiejętności strzelectwa oraz przygotowaniem uczniów do radzenia sobie z zagrożeniami wywołanymi działaniami wojennymi oraz podstawami ratownictwa taktycznego - napisano w uzasadnieniu rozporządzenia. 

Treści nauczania zostaną rozszerzone także m.in. o identyfikację wyzwań dla bezpieczeństwa indywidulanego i zbiorowego, znaczenie cyberzagrożeń i przygotowanie do działań ratowniczych w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń. 

To jednak nie wszystkie zmiany, które dotkną placówki oświatowe w nowym roku szkolnym. Nowym przedmiot historia i teraźniejszość ma zastąpić wiedzę o społeczeństwie. Obejmie to klasy pierwsze szkół ponadpodstawowych. 

- W nowym roku szkolnym 2022/2023 zmieni się lista lektur szkolnych oraz podstawa programowa z języka polskiego. Dodatkowo matura z tego przedmiotu będzie się składać z trzech części: języka w użyciu, testu historycznoliterackiego oraz wypracowania. Uczniowie otrzymają dwa arkusze: pierwszy sprawdzi język w użyciu, drugi arkusz to wypracowanie - wskazuje Onet.pl

Zmieni się również arkusz egzaminacyjny z matematyki. Ma być więcej zadań otwartych, zniknąć mają zadania, za które można było otrzymać nawet 5 i 6 punktów. W ich miejsce ma pojawić się więcej zadań, ale będą one zadania zdecydowanie słabiej punktowane.

(Źródło: Onet.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

JaJa

7 1

A gdzie będą strzelać? I z czego. Z wiatrówki? A może z procy. Kur....a *%#)!& myślał, myślał i wymyślił.... 14:23, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

3 2

Co to da że ktoś będzie umiał strzelać mnie w wojsku uczyli jak zabić i tu jest różnica policję,straż miejską uczą strzelać wojsko jak zabijać strzelać to już w przedszkolu strzelałem z procy, karbidu, kapiszonów czy korkowców, a w szkole to co krok była strzelnica i do tarcz czy puszek, a w wojsku uczyli żeby nie strzelać w tułów bo przeciwnik ma kamizelkę i nic to nie da prosto w łeb 14:27, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrolekTrolek

3 0

Młodzież mentalnie jest przygotowana do zabijania. Przez wiele lat trenuje taktykę i praktykę zabijania w grach. Tyle, że nie trzymali spluwy w rękach no i kondycji nie mają. Może ich lepiej trenować w pilotowaniu dronów z podwieszonymi granatami. Nawet nie potrzeba by było strzelnic. W razie W wystarczy zamienić jojstik przed TV i urodzony morderca gotowy.
20:50, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kiler 3kiler 3

0 0

Jak teraz czują się Ci co likwidowali w szkołach strzelanie mówiąc ze trzeba wychowywać w duchu ..pacyfistów ??? zlikwidowane zniszczone magazyny broni i teraz to odtworzyć to będzie problem ...w Szczecinku jest jedna strzelnica i to w nie najlepszym stanie.. 08:32, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PISda wonPISda won

3 0

kaczora, błaszczaka, morawieckiego i resztę z 457 świń przy korycie niech nauczą strzelać żeby w razie czego mogli stanąć w pierwszym szeregu broniąc narodu !!!! 15:02, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GOŚĆGOŚĆ

3 0

CIEKAWY JESTEM I CZY TEN NAJBARDZIEJ WYSTRASZONY KTÓREGO PILNUJE 100 RADIOWOZÓW CHOCIAŻ JEDEN DZIEŃ BYŁ W WOJSKU BO UDAJE WIELKIEGO PATRIOTĘ A NAWET Z OBYWATELAMI BOI SIĘ ROZMAWIAĆ TYLKO WOŻĄ NA ZEBRANIA AUTOKARAMISWOICH TROLI. 09:03, 07.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%