Zamknij
REKLAMA

Ustalono ważny termin. Miliony Polaków czekają na te pieniądze

19:22, 12.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Rząd przyspieszy wypłatę czternastej emerytury. Z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów wynika, że pieniądze mają zostać wypłacone z sierpniową emeryturą lub rentą. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze? 

Dodatkowa emerytura ma przysługiwać osobom, które nie miały zawieszonego prawa do świadczenia podstawowego na dzień 31 lipca 2022 r.

Pełną kwotę otrzymają ci, których świadczenie nie przekroczy 2,9 tys. zł brutto. W przypadku przekroczenia tej kwoty obowiązywać będzie zasada "złotówka za złotówkę". 

Ze względu na kryterium dochodowe na "czternastkę" nie będą mogli liczyć emeryci pobierający świadczenia w wysokości 4188,44 zł brutto

Świadczenia poniżej 50 zł nie będą wypłacane 

Jak informuje Rada Ministrów, " jeśli kwota czternastej emerytury będzie niższa niż 50 zł, świadczenie to nie będzie przyznawane". 

- Rząd zaproponował też, by kolejne dodatkowe roczne świadczenia pieniężne zostały wypłacone z urzędu wraz ze świadczeniem przypadającym w sierpniu 2022 r., z wyjątkiem przewidzianym do wypłaty we wrześniu i październiku 2022 r. - wskazuje Wirtualna Polska. 

Czternastka bez podatku

Projekt zakłada zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych od 14. emerytury. 

- Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych oznaczać będzie, że wszystkie uprawnione osoby otrzymają jednakową kwotę w wysokości 1217,98 zł - wskazuje Wirtualna Polska. 

Od "czternastki" ma być pobierana składka na ubezpieczenie zdrowotne. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EmerytEmeryt

3 1

Mając 4522,00 brutto ,mogę tylko pomarzyć 😠 08:31, 13.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

też Emerytteż Emeryt

2 0

No niestety cwaniaki z rządu tak to skonstruowali by zadowolić tych "biedniejszych" emerytów którzy w podzięce będą ich chwalić i na nich głosować. A oni i tak swoje wezmą bo jak to powiedziała Becia : Im się to po prostu należy. A dług publiczny rośnie. Polski Ład tworzy wizje - fatamorgany i jest OK. Ci przy korycie biorą dobrą kasę i jeszcze nagrody i życie toczy się dalej jak *%#)!& koło od woza. Do czasu !!! 22:33, 13.05.2022


Emeryt myślącyEmeryt myślący

1 0

Ciesz się EMERYCIE! Dostaniesz 14`kę (i nie tylko)!
M.Morawiecki jakoś na poczatku roku wyszedł na mównicę i już w 3 zdaniu wywalił z siebie stek obelżywych słów wobec opozycji dając dowód swojej arogancji i braku kultury i nie tylko politycznej. Potem były obietnice, ale to nie wynik racjonalnych przemyśleń ekonomicznych a cyniczna gra skierowana na wybudowanie przychylności emerytów.
Niedługo później, bo 1 lutego ministra Maciąg mówiła, że waloryzacja będzie niższa niż inflacja i będzie to trochę mniej niż 6%. Było to mówione BEZ OBECNOŚCI PREMIERA! Dziś w jego obecności już mówiła inaczej.
Całkiem niedawno też mówili, że 14 emerytura była jednorazowo i jej nie będzie, a teraz Cud jakis? Dowiadujemy się, że 14`tka będzie. Co więc się stało w ciągu tamtych 10 dni? Nie zauważyłem wiadomości o odkryciu gigantycznej kopalni diamentów, o niespodziewanym wydobyciu kilku tysięcy złota albo o innej złotej mannie co leci z nieba.
Wiem za to, że były kontakty z Chinami i jestem w pełni przekonany, że to chińskie kredyty będą finansować te świadczenia. To będzie przekupstwem emerytów w jesiennych wyborach a mówi o tym termin zamierzonej wypłaty na późne lato a nie na listopad jak poprzednio. No i gratisowym dodatkiem do 14-tki będzie zapewne worek chińskiego ryżu, żeby emeryci już na niego nie musieli "...za*pier*.....ać...".
..A PRAWNUKI będą spłacać....
11:11, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%