Zamknij
REKLAMA

To już koniec szkolnych studniówek? Ministerstwo wysłało jasny komunikat

11:50, 23.12.2021 | .
Skomentuj Organizacja studniówki w szkole będzie wiązała się z ograniczeniami. Fot. Jakub Karpiński dla ddwloclawek.pl
REKLAMA

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne w sprawie organizacji studniówek. Wytyczne wskazują, że organizacja balu w szkole stanie się praktycznie niemożliwa. 

Dokument przygotowany, jak podaje resort, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników uroczystości studniówkowych (uczniów, nauczycieli, rodziców, osób towarzyszących). Wytyczne zawierają zalecenia zarówno w przypadku, gdy uroczystość odbywa się w budynku szkoły, jak i poza nią. 

- Jeżeli klasy przejdą na naukę zdalną lub hybrydową, bal w budynku szkolnym musi zostać odwołany - dodaje dziennik Rzeczpospolita. 

To koniec studniówek w szkołach? 

Dokument zawiera wytyczne dotyczące organizacji maturalnego balu zarówno w budynku szkoły, jak i poza nim. Imprezy studniówkowe organizowane w szkole przechodzą już do lamusa i, w większości przypadków, odbywają się w wynajętych lokalach. Po wejściu w życie nowych wytycznych stanie się to normą. 

Impreza organizowana np. w sali gimnastycznej będzie wiązała się z ciągłymi "przerwami technicznymi". Ministerstwo i Sanepid wymagają by "co godzinę czyścić i dezynfekować powierzchnie dotykowe (poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł) oraz miejsca wspólnie użytkowane (toalety, podłogi i blaty)". 

Ponadto pomieszczenia takie jak miejsce do spożywania posiłków oraz korytarze mają być wietrzone co najmniej raz na godzinę. Sala, w której odbywają się tańce - jeszcze częściej. 

Wśród rekomendacji znajdziemy także informację, by w miarę możliwości, przy stolikach siedzieli uczniowie tylko z jednej klasy.

Studniówka w lokalu - wytyczne sanepidu 

W przypadku organizacji balu studniówkowego poza szkołą obowiązywać będą wytyczne przygotowane dla podmiotów gastronomicznych oraz wytyczne dotyczące organizacji imprez i spotkań okolicznościowych.

Zgodnie z wymogami w takim wydarzeniu wziąć może udział maksymalnie 100 osób. Obowiązuje tam również limit 30-proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione. Ministerstwo zachęca, by przy organizacji takich wydarzeń sprawdzać informację o szczepieniach. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

TrolekTrolek

8 4

Wczoraj byłem w McDonald i tam się udało się wprowadzić covidowy porządek. Dziewczyna pilnuje, żeby ludzie siadali przy wyznaczonych stolikach, stoliki są odkażane itp, itd. Więc zamiast biadolić i psuć sobie humor, może wystarczy zatrudnić menadżera z McDonalda, który zorganizuje "bezpieczną" studniówkę zgodnie z przepisami. 12:43, 23.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sigma 213sigma 213

4 4

A może zamiast dawać się tresować,można wrócić do normalności. 15:48, 23.12.2021


AQQ.AQQ.

8 2

Pomalutku, powolutku, małymi kroczkami pętelka się zaciska... 15:47, 23.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

4 1

Czyli w biedronce ,i marketach nie ma covida a na balu covid jest no brawo 20:09, 23.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%