Zamknij
REKLAMA

Tylko zaszczepieni będą mogli latać samolotami? Pierwsze decyzje już są

17:30, 15.01.2021 | Źródło: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pierwsza linia lotnicza decyzję o paszporcie covidowym podjęła już w ubiegłym roku. Jak na loty tylko dla zaszczepionych zapatrują się europejscy przewoźnicy?

Jako pierwsi o tym, że na pokład wpuszczani będą jedynie zaszczepieni pasażerowie poinformowały australijskie linie lotnicze. Linie Qantas poinformowały o tym już w listopadzie. 

Szef australijskiego przewoźnika Alan Joyce tłumaczył, że w ślad za ich decyzją pójdą inne linie lotnicze. Twierdził również, że informacje te przekazali mu szefowie innych przewoźników.

Do tej pory jednak żaden z nich nie zdecydował się na ten krok. 

Kilka tygodni temu na stronach internetowych linii Ryanair pojawiły się reklamy "Zaszczep się i leć". To dla wielu była zapowiedź wprowadzenia obowiązkowych szczepień. Obowiązkowe paszporty covidowe dla pasażerów tej linii, jak tłumaczy szefostwo Ryanaira, jednak nie są planowane. 

Jak podaje serwis money.pl, w komunikacie przesłanym do redakcji linie lotnicze nie pozostawiły złudzeń.

- Żadne zaświadczenie o szczepieniu nie będzie wymagane w przypadku krótkich lotów Ryanaira w UE. Uważamy, że w ramach unijnego systemu swobodnego przemieszczania się ograniczenia oraz kwarantanny zostaną zniesione, gdy skuteczne szczepionki staną się szeroko dostępne w celu ochrony grup wysokiego ryzyka przed COVID-19 - cytuje przedstawicieli przewoźnika money.pl

Wprowadzenia takich ograniczeń nie planuje także LOT. Jak wyjaśnił w komunikacie polski przewoźnik, obowiązkowe szczepienia dla podróżujących mają uzasadnienie w przypadku Australii. Ze względu na fakt, że można tam dotrzeć tylko drogą morską lub powietrzną. 

W przypadku Unii Europejskiej zapisy takie nie mają sensu.  

 - W Polsce i innych krajach Europy kontynentalnej stosowanie tego rozwiązania wiązałoby się z koniecznością zamknięcia granic i rezygnacji ze wszystkich benefitów Strefy Schengen, aby umożliwić wjazd na terytorium kraju wyłącznie osobom, które są zaszczepione - podano w oficjalnym oświadczeniu. 

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gość Gość

0 0

Widać dobrowolne szczepienie zaraz znowu coś wymyślą, chociaż im więcej osób się zaszczepi tym lepiej bo ile można żyć w takiej atmosferze ilu ludzi traci pracę i firmy 09:24, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%