Czas kwarantanny zostanie skrócony - wynika z zapowiedzi wiceszefa MZ Waldemara Kraski. Szczegóły na dzisiejszej konferencji przedstawić ma minister zdrowia Adam Niedzielski. Kraska poinformował również, że wykonywanie testów na COVID-19 w aptekach powinno być możliwe już od przyszłego tygodnia.
O możliwość skrócenia kwarantanny Kraska pytany był w piątek w Radiu Plus. "Dzisiaj jest konferencja ministra zdrowia, myślę, że wiele ciekawych wątków zostanie poruszonych i że wiele decyzji państwo usłyszycie, nie chcę tego uprzedzać" - odparł wiceminister.
Dopytywany, czy szef MZ poruszy również kwestię skrócenia czasu trwania kwarantanny, Kraska potwierdził. "Czyli nie zdradzi pan, o ile zostanie skrócona, ale zostanie skrócona?" - dopytywał prowadzący rozmowę dziennikarz, po czym wiceminister przytaknął.
Kraskę pytano również o to, kiedy ruszy możliwość przeprowadzenia w aptece rejestrowanego w systemie testu przeciwko COVID-19. O planach w tym zakresie Niedzielski informował w tę środę.
"Pracujemy nad tym, żeby dostępność testowania była możliwa w każdej aptece w Polsce. Tak, żeby każdy obywatel mógł wejść do apteki - przechodząc albo mając kiepskie samopoczucie - i wykonać test antygenowy" - informował.
W piątek Kraska przekazał, że rozporządzenie w tej sprawie jest już "praktycznie gotowe". "Chcemy, to jak najszybciej wdrożyć. Widzimy, że w czasie piątej fali najważniejszą metodą testowania będzie test antygenowy" - podkreślił. Jego zdaniem taka możliwość mogłaby być wdrożona już w przyszłym tygodniu.
W rozmowie padło też pytanie o projekt ustawy o weryfikacji statusu zdrowotnego. Wiceminister nie powiedział wprost, czy trafi on pod obrady najbliższego posiedzenia Sejmu. "Zobaczymy. Posiedzenie Sejmu będzie w następnym tygodniu. W polityce nigdy nie ma rzeczy stuprocentowo pewnych, zobaczymy, jaka będzie sytuacja" - mówił.
Wiceminister poinformował też, że dość zaawansowane są rozmowy w sprawie obowiązkowych szczepień służb mundurowych i nauczycieli. "Minister Niedzielski rozmawia z szefami resortów, więc myślę, że niedługo jakaś konkluzja z tego będzie" - powiedział Kraska.
Autorka: Sonia Otfinowska
Zatrzymane dowody i lawety. Poranna akcja drogówki
Aby $$$$$$ dla rudej curwy był.
yebał KO
01:16, 2025-11-09
Nowi liderzy osiedli w Szczecinku! Kolejna tura wyborów
Moim marzeniem jest nie sluchać, nie oglądać i nie doswiadczać zadnych rad i zarządów. Moim marzeniem jest zwykle techniczne rowiazanie. Proste windy zewnetrzne, zwlaszacza dla starszych ludzi w blokach. Jesli powstanie choć jedna z inicjatywy tych rad - to będzie wielki sukces. Ale na pewno nie da się, Panie. Drogo itp.
nie da się
19:18, 2025-11-08
Skrzyżowanie w centrum Szczecinka zamknięte
wszystko ok, ale skoro tu juz światła niepotrzebne bo ruch zamknięty... nie da rady włączyć na słowiańskiej?? bałdzo ładnie płose
hendryy
18:12, 2025-11-08
Radny Ogrodziński o bezpłatnej komunikacji
Dzbanek.Kto to wybrał?Się zastanawiam.
Żałosny
18:05, 2025-11-08
0 0
????