Zamknij
REKLAMA

Będą kolejne obostrzenia? Rząd zajął stanowisko w tej sprawie

12:53, 06.10.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń, zapas łóżek w szpitalach jest znaczący - powiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany m.in. o plany wprowadzania ewentualnych obostrzeń w okresie Wszystkich Świętych.

Andrusiewicz pytany był na środowym briefingu, jak wyglądają plany odnośnie placówek edukacyjnych, czy jest brane pod uwagę zamknięcie szkół i o plany dotyczące wprowadzenia ewentualnych obostrzeń 1 listopada, w okresie Wszystkich Świętych.

"Na dziś nie ma mowy o wprowadzaniu jakichkolwiek obostrzeń" - odpowiedział rzecznik MZ.

Andrusiewicz tłumaczył, że przy podejmowaniu ewentualnych decyzji w sprawie obostrzeń brany jest pod uwagę m.in. wskaźnik zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Zauważył, że liczba zakażeń "przynajmniej w 9 powiatach predestynowałaby je do wprowadzenia do strefy żółtej, a jeden powiat nawet do strefy czerwonej".

"Ale my obserwujemy zajętość łóżek i to zajętość łóżek będzie decydowała o tym, czy jakieś obostrzenia wprowadzać, czy nie" - zaznaczył.

"Bufor łóżkowy jest znaczący, więc nie ma potrzeby wprowadzania obostrzeń" - podkreślił.

Andrusiewicz powiedział również, że "szkoły to jest na pewno ostatnia dziedzina naszego życia społecznego, w której chcielibyśmy jakiekolwiek obostrzenia wprowadzać".

"Co do Wszystkich Świętych to wszystko wskazuje, że będą to normalne święta spędzone na grobach, na otwartym powietrzu. Przypominam - zakażamy się mniej, a obecna fala pod tym kątem - osób trafiających do szpitala - w tej chwili nie powoduje konieczności wprowadzania obostrzeń" - podkreślił.

Andrusiewicz pytany był też o zainteresowanie dodatkowym szczepieniem przeciw COVID-19. Dodatkową uzupełniającą dawkę przyjęło 90 tys. osób z upośledzoną odpornością, a dawkę przypominającą 220 tys. osób powyżej 50 lat i ze służby zdrowia lub z nią związanych.

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Jak wprowadząJak wprowadzą

5 2

którykolwiek ze stanów nadzwyczajnych to będą ograniczenia. W przeciwnym wypadku będzie to marnotrawstwem papieru i tuszu. 13:12, 06.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** ******** ***

1 4

Dawajcie już ten lockdown. I dawajcie brak wstępu dla niezaszczepionych do sklepów. Może w końcu się obudzi ten naród, jak nie bedziecie mogli kupić mleka dla dziecka! Nie widzicie co się dzieje? Ile mogą pluć wam w twarz, a wy mówicie, że to deszcz!? Dawać na ulice, i jechać z tą chołotą! 22:45, 06.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawoDoWolnościPrawoDoWolności

4 0

Za podżeganie powinna tobą zająć się policja. 09:19, 07.10.2021


darekdarek

0 0

"..normalne święta spędzone na grobach.." 🤣 08:19, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZastanówSięZastanówSię

3 1

Dr Franz Zalewski i jego odkrycie zawartości szczypionki:

https://odkrywamyzdrowie.pl/post/mocne-dr-franz-zalewski-odkryl-jaja-stwora-w-szczepionkach 09:21, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ku przestrodzeKu przestrodze

2 1

Zapłacicie zwyrodnialcy za krzywdę każdego człowieka, którego skrzywdziliscie tą trucizną.

https://odkrywamyzdrowie.pl/post/po-szczepionce-stracil-noge 19:21, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%