Zamknij
REKLAMA

Od poniedziałku nowy schemat szczepień przeciw COVID-19

15:35, 16.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Minister zdrowia od poniedziałku 17 maja dopuszcza, aby szczepienia preparatami Vaxzevria, Comirnaty i COVID-19 Vaccine Moderna wykonywane były przy zachowaniu odstępu od 35 dni między dwiema dawkami - przypomina na swojej stronie internetowej resort zdrowia.

"Minister Zdrowia dopuszcza od 17 maja, czyli od poniedziałku, aby szczepienia przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień były wykonywane: szczepionką Vaxzevria AstraZeneca w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu od 35 dni (nie dłużej jednak niż do 84 dnia) między dawkami, szczepionkami mRNA - Comirnaty i COVID-19 Vaccine Moderna - w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu od 35 dni (nie dłużej niż 42 dni) między dawkami" - podał resort zdrowia.

Jak zaznaczył, takie zalecenie jest zgodne z Charakterystyką Produktów Leczniczych.

MZ podkreślił także, że ozdrowieńcy mogą być szczepieni przeciwko COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 30 dni od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

"Wskazanie to dotyczy również pacjentów, którzy po otrzymaniu pierwszej dawki zachorowali na COVID-19, co skutkuje również zastosowaniem wskazanego odstępu przed podaniem drugiej dawki szczepionki" - podało MZ.

Ponadto resort podał także, że "podanie drugiej dawki szczepionki, dla której termin został określony na dotychczasowych zasadach, może ulec zmianie w przypadku jego indywidualnego przesunięcia". (PAP)

autorka: Klaudia Torchała

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Na weekendNa weekend

0 2

Skończyli 3 fazę badań i w kryształowej kuli odczytali możliwe powikłania w okresie długofalowym. Wg polskiego prawa jest to eksperyment. 15:54, 16.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickNick

2 1

Sam jesteś eksperyment. Poczytaj o długofalowych skutkach covida. 15:56, 16.05.2021


ZuzaZuza

0 0

Ministerstwo zdrowia coś wymyśliło, ale nie do końca, jak zwykle. Kto ma tych pacjentów przepisywać? Personel medyczny i tak jest przeciążony pracą, w przychodniach telefony zajęte, przecież to trzeba całe dnie spędzać na ustalaniu nowych grafików szczepień. 15:55, 16.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TrolekTrolek

0 0

A Polak to się martwi. Personel medyczny będzie przeciążony pracą, telefony zajęte itp. Jak sobie przypomnę, że szczepionka Pfizer ma być przechowywana w temp -80 stopni i te głosy, że Polska sobie nie poradzi z logistyką tej szczepionki, brak lodówek itp brednie. Kto dzisiaj porusza ten temat? Nikt. Nie ma problemu. Było się martwić? 18:10, 16.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%