Strefa spa na szczecineckim basenie zostanie zamknięta na całe lato. To efekt decyzji o rozpoczęciu przebudowy, która – po nieudanym pierwszym przetargu – w końcu ma ruszyć. Miasto wybrało wykonawcę i zwiększyło budżet inwestycji.
Decyzja zapadła podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 8 kwietnia. Radni jednogłośnie zgodzili się na przesunięcia w budżecie i dołożenie 300 tys. zł. Tyle brakowało, by dopiąć finansowo inwestycję. Najtańszą ofertę – opiewającą na ponad 2,497 mln zł brutto – złożyło Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych „LEŚ” Paweł Leś z siedzibą w Żydowie. Druga propozycja została odrzucona z powodów formalnych.
To już drugie podejście do tej inwestycji. W pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta.
Modernizacja ma rozpocząć się na początku czerwca i potrwać do końca sierpnia. W tym czasie strefa spa będzie całkowicie niedostępna dla użytkowników.
– Przebudowę chcemy zrealizować od początku czerwca do końca sierpnia, kiedy strefa spa jest najmniej oblegana – mówiła Olga Gasiul, prezes spółki Aqua-Tur.
– W tym czasie będzie ona całkowicie wyłączona z użytkowania, a część prac zostanie wykonana również podczas tradycyjnej, trzytygodniowej przerwy technologicznej. Już dziś przepraszamy za niedogodności, ale mamy nadzieję, że od września strefa spa w nowej odsłonie zrekompensuje je z nawiązką.
Zakres prac obejmuje zarówno zmiany funkcjonalne, jak i wizualne. Najbardziej odczuwalna będzie rozbudowa części saunowej. Duża sauna sucha ma mieć 24 m², co umożliwi prowadzenie seansów. Powiększona zostanie także łaźnia parowa.
Zmieni się również strefa wypoczynku. W projekcie przewidziano m.in. studnię lodową z wytwornicą lodu oraz ściankę solną. Całość uzupełnią nowe elementy wyposażenia – od paneli po ergonomiczne siedziska.
Przebudowa spa to jedna z tych inwestycji, które długo pozostawały w zawieszeniu. Brak ofert w pierwszym przetargu pokazał, że projekt wymagał korekty – zarówno pod względem finansowym, jak i wykonawczym.
Teraz, po zwiększeniu budżetu i rozstrzygnięciu postępowania, miasto wraca do realizacji. Jeśli harmonogram zostanie dotrzymany, mieszkańcy zobaczą efekty we wrześniu.
Waldek13:50, 09.04.2026
Wielcy radni,na przesunięcie sie zgodzili,patrzcie ich jacy dobrodzieje,łaski oszołomy nie robią,za nic biorą pieniądze,tak samo jak dwójka zastępców burmistrza,potrzebni jak zadra w dupie.
Będziecie13:51, 09.04.2026
Siedzieć peowcy za łamanie Konstytucji !!!
moj nick14:54, 09.04.2026
razem z Karolkiem
Taks 16:22, 09.04.2026
Na jezdniach dziura za dziurą, piach zalega na ulicach powodując zadymki piaskowe, ale sauna najważniejsza...!
v18:13, 09.04.2026
Najważniejsze że stać nas na 3 burmistrzów oraz stanowiska w stylu - VICE dyrektor sapiku.
Bądźcie dumni z miasta - które w ten sposób utrzymuje kwiat narodu, aby się zanadto nie zmęczył!
Kopa nazad i takich pracowników na 3 zmiany do Krono.
v18:13, 09.04.2026
Najważniejsze że stać nas na 3 burmistrzów oraz stanowiska w stylu - VICE dyrektor sapiku.
Pozostałe komentarze
Raz sierpem 13:58, 09.04.2026
Raz młotem peowską hołotę.
KSYF18:11, 09.04.2026
Przy urnach ODPOWIEMY ZA KSEF!
---
3 miliony przedsiębiorców
(liczcie 6 milionów z rodzinami)
KSYF ma jeden plus! Skończy z PO=PIS w Polsce bo obie odpowiedzialne partie dostaną 99% mniej głosów od przedsiębiorców co oznacza KONIEC PO=PIS w Polsce i koniec ich monopolu i niszczenia i zadłużania Polski! My *%#)!& po 16h na dobę a pani z urzędu/sanepidu/szkoły wujem gruszki obija. DOŚĆ TEGO! Dość opi-e-r-d-a-lania się za nasze pieniądze. Czas wywietrzyć te miejsca -50% bo to patologia.
Tato Jaśka20:04, 09.04.2026
Miałeś douglas szansę naprawy sprawy po raku *%#)!& i chinderbicker .
Nie skorzystałeś z szansy.
Za lampart wy..j z czeredą całą!
A co 20:06, 09.04.2026
To maks e lon scenzurowany?
A co 20:07, 09.04.2026
To maks el on scenzurowany?
Roki23:22, 09.04.2026
Ten basen już dawno powinien zostać rozbudowany A nie troszkę tu coś przykleimy troszkę tam coś przerobimy wyrzucanie pieniędzy w błoto to takie latanie dziury. Ten basen to przeżytek czy ktoś w końcu weźmie ruszy dupe do roboty i go rozbuduje
WOPR 07:13, 10.04.2026
Zimno jak diabli na tym baseniku 😠
777 1 anioł *%#)!& C00:49, 11.04.2026
Co ja na to piszę z telefonu swojego widziałem temat o tym że będzie powiększona strefa Spa na basenie w Szczecinku jeszcze w tym roku 2026
Bardzo mnie to cieszy 100 procentach akurat mieszkam na przeciwko basenu będę miał blisko na spa
Serdecznie pozdrawiam wszystkich moich idoli z strony internetowej
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz