Zamknij
REKLAMA

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: wakacje będą wakacjami w epidemii

13:18, 24.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wakacje będą wakacjami w epidemii. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, m.in. o noszeniu maseczek i zachowywaniu bezpiecznego dystansu po to, by dzieci mogły we wrześniu wrócić do szkoły, a my do pracy - zaapelował rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"Zbliżają się nieuchronnie wakacje. Tu apel ze strony Ministerstwa Zdrowia, by w te wakacje przestrzegać wszelkich procedur bezpieczeństwa, procedur sanitarnych, byśmy te wakacje spędzili bezpiecznie, byśmy wszyscy mogli wrócić do pracy, a dzieci, żeby mogły wrócić we wrześniu do szkoły" - ponowił prośbę rzecznik.

Zaapelował też o zachowywanie bezpiecznego dystansu oraz noszenie maseczek tam, gdzie jest to wskazane. "Te wakacje są nadal w epidemii, mimo że te wyniki spadają, to wirus jest nadal obecny, więc taki apel o zdrowy rozsądek, odpowiedzialność. Szanujmy zdrowie swoje, szanujmy zdrowie innych" - zaznaczył.

Łącznie od początku epidemii potwierdzono koronawirusa u 32 821 osób, z których 1 396 zmarło, a wyzdrowiało 18 134 wyzdrowiało. Natomiast w środę Ministerstwo Zdrowia podało informację, że zdiagnozowano 294 nowych chorych, a 21 osób umarło.

autorka: Klaudia Torchała

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JędrekJędrek

4 0

Naprawdę wielka tragedia! Zachorowało mniej niż jedna dziesiąta promilla społeczeństwa, z czego zmarło z przyczyn nie do końca wiadomych jakieś 4%. Pandemia! Horror! A prognozy są zatrważające: epidemia obejmie już wkrótce dodatkowe ćwierć milipromilla Polaków! Strzeżmy się! 21:05, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KociewiakKociewiak

3 1

To są zalecenia, nakaz czy obowiązek noszenia masek. Z mojej codziennej obserwacji to może raczej ściema. Nikt tego nie kontroluje, ani na plaży, ani w środkach transportu publicznego, ani w sklepach. Jaki to ma sens skoro w w/w miejscach 70% populacji ludzi bez masek. 21:16, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%