Zamknij
REKLAMA

W ZST nadal drukują przyłbice. Pomogą przy maturach

09:02, 03.06.2020 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Szpitale w Szczecinku i Szczecinie, Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinku, Powiatowe Komendy Straży Pożarnej i Policji, Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie i Starostwo Powiatowe w Szczecinku…  to m.in. do tych instytucji trafiły przyłbice wyprodukowane przez ZST w Szczecinku. A to jeszcze nie koniec.

Jak zapewnia dyrektor szkoły Anna Wisłocka-Bogdanowicz zapotrzebowanie na ten rodzaj środków ochrony osobistej wciąż jest duże i nie ma czasu na odpoczynek. W tych dniach przyłbice trafiły do szkół, które przygotowują się do egzaminów maturalnych. Opracowano już wszelkie procedury związane z  reżimem sanitarnym. Samorząd powiatowy dostarczy ponad 1200 maseczek, wszystkie sale i pomieszczenia zostaną poddane dezynfekcji, a ZST zgodnie z wcześniej złożoną obietnicą, sukcesywnie dostarcza przyłbice dla członków komisji egzaminacyjnych. Zostały one już przekazane do ZS Nr 2 im. Warcisława IV, ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica oraz ZS Nr 7 w Białym Borze.

Dzisiaj z rąk pani dyrektor Anny Wisłockiej-Bogdanowicz odebraliśmy przyłbice dla komisji egzaminacyjnych. Dziękujemy Zespołowi Szkół Technicznych za pomoc – pisze na szkolnym fanpage'u dyrektor ZS Nr 2 Robert Jasek.

10 przyłbic ochronnych wydrukowanych metodą 3D odebraliśmy z rąk Pani dyrektor Anny Wisłockiej-Bogdanowicz dla komisji egzaminacyjnych. Serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Technicznych za pomoc – w podobnym tonie na facebookowym  profilu ZS Nr 7 pisze dyrektor Renata Piszcz.

W wyjątkowy sposób ZST podziękowała dyrektor ZS Nr 6 Joanna Buzała, która przekazała szkole piękne kwiaty, które jak zapewnia dyrektor Anna Wisłocka- Bogdanowicz zostaną odpowiednio zagospodarowane, bowiem szkoła wciąż upiększa swoje tereny zielone.

A jak to się zaczęło?

ZST aktywnie uczestniczy w walce z pandemią COVID 19 od samego początku jej trwania. Instruktorzy szkoły pobrali gotowy projekt przyłbicy z Internetu. Wymagał on jednak modyfikacji i dokonał  tego kierownik szkolenia praktycznego Sebastian Pieńkowski. Przyłbice drukowane są na drukarce 3D będącej na wyposażeniu jednej z pracowni. Jej zakup wraz z oprogramowaniem został zrealizowany w ramach projektu pn.: „Szczecinecki eksperyment - zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku”, na który Powiat Szczecinecki uzyskał dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Sprzęt  jest wykorzystywany przez działający przy CEEiRJ w Szczecinku Ośrodek Popularyzujący Naukę, a jego obsługą zajmuje się wspomniany już Sebastian Pieńkowski – instruktor działającej w CEEiRJ sekcji „Młody Technik”. Dzięki pozyskanym środkom w Ośrodku Popularyzującym Naukę prowadzone są również zajęcia związane z budową świata roślin i zwierząt czy edukacją ekologiczną ale także zajęcia techniczne, zapoznające dzieci i młodzież z najnowszymi osiągnięciami techniki.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

TulipanTulipan

6 3

Fajna laska 09:53, 03.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Żarcik Żarcik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PoPo

2 1

Ale która? 17:53, 03.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WurstWurst

2 1

Conchita 18:32, 03.06.2020


XYZXYZ

1 0

Piękna nowa świecka tradycja , zdjęcie z uściskiem dłoni z każdej okazji, pamiętajmy tylko o myciu dłoni :) 13:11, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA