Miniony tydzień był dla strażników miejskich okresem intensywnej pracy w terenie. Od 5 do 11 stycznia 2026 roku strażnicy podjęli łącznie 105 interwencji na terenie miasta, reagując zarówno na sygnały z monitoringu miejskiego, jak i bezpośrednie zgłoszenia od mieszkańców.
Znaczącą rolę w działaniach strażników odegrał monitoring miejski, z którego pochodziło 26 zgłoszeń. Kolejnych 37 interwencji było efektem czujności mieszkańców Szczecinka, którzy nie pozostawali obojętni na niepokojące sytuacje w swoim otoczeniu. Najczęściej zgłaszano przypadki zakłócania porządku publicznego.
W minionym tygodniu aż 10 interwencji dotyczyło również zwierząt pozostawionych bez opieki lub wymagających pilnej pomocy lekarza weterynarii. W takich przypadkach strażnicy podejmowali działania prowadzące do udzielenia realnej pomocy i przekazania zwierząt pod właściwą opiekę.
Równolegle funkcjonariusze prowadzili kontrole przydomowych kotłowni, reagowali wobec osób spożywających alkohol w miejscach objętych zakazem oraz udzielali wsparcia osobom w kryzysie bezdomności. Nie zabrakło również interwencji drogowych – w minionym tygodniu strażnicy podejmowali działania wobec niewłaściwego parkowania, zakładając 11 blokad na koła.
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
rozmowa z lekarzem i skierowanie, szczepionka to nie chleb który kupuje się w sklepie
najpierw
13:30, 2026-01-13
Niebezpieczne przeręble przy wyciągu na jeziorze.
Na innych zdjęciach widac jak pan który operuje piłą przestrzega bhp nawet okularów ochronnych nie ma
Bhp
13:21, 2026-01-13
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
Należy popytać wcześniejszych pracodawców o uczciwość tej osoby. Mogą wyjść ciekawe sprawy.
Gość
13:04, 2026-01-13
Szczepiła dzieci nieznaną substancją.
Bardziej bym się martwił nie tym, że naraziła na zachorowanie na jakąś tam chorobę, ale tym co wstrzyknęła! Jeżeli chodzi o szczepionkę to można sprawdzić jej skład, ale nie można sprawdzić składu tej szprycy od pani Ewy B.
Gościu
12:25, 2026-01-13
2 5
Konfidentów coraz więcej. A na psiarni to się dzieje
1 1
Interwencji może i są ale to tyko 15 zdarzeń dziennie. Jak to się ma do kosztów utrzymanie SM? Większość tych zdarzeń nie ma większego wpływu na codzienne życie mieszkańców więc czy warto utrzymywać tak mało wydaj a formację???
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz