Puls Regionu – wiadomości z regionu Szczecinek i okolic

Zamknij

Dodaj komentarz

Światowy Dzień Seniora w Gminie Szczecinek. Wartość, wdzięczność i integracja.

mm 09:33, 16.11.2023 Aktualizacja: 05:13, 23.10.2025
2 Światowy Dzień Seniora w Gminie Szczecinek. Wartość, wdzięczność i integracja.

14 listopada, obchodzony jako Światowy Dzień Seniora, stał się wyjątkowym czasem pełnym pamięci i wdzięczności w Gminie Szczecinek. Tegoroczne uroczystości odbyły się w świetlicy we Gwdzie Wielkiej, a z zaproszenia do wspólnej zabawy, skorzystali uczestnicy zajęć oferowanych przez Kluby Senior+ z różnych zakątków gminy – Gwdy Wielkiej, Parsęcka, Turowa oraz Wierzchowa.

W spotkaniu uczestniczyli znamienici goście, w tym Wójt Gminy Szczecinek – Ryszard Jasionas, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Usik, dyrektor GOPS Marzena Nowacka, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika ks. Ryszard Andruszko oraz kierownik Klubów Senior+ Krzysztof Kobacki.

Początek uroczystości upłynął pod znakiem gromkich braw dla występu Antoniego Ostrowskiego - ucznia ILO w Szczecinku i miejscowej Szkoły Muzycznej. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do wzajemnej integracji seniorów, ale także do wręczenia wcześniej przygotowanych upominków. Całość została dopełniona pysznym poczęstunkiem i tortem, tworząc atmosferę pełną ciepła i radości.

Wójt Ryszard Jasionas podkreślał rolę seniorów w społeczności, mówiąc: „Senior to taki ktoś, kto już przeżył trochę lat, ma już jakiś bagaż wiedzy i mądrości życiowej, ale to też jest taka osoba, która ciągle pragnie się rozwijać i realizować swoje pasje”.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7527"}

Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Usik, zaznaczył, że seniorzy to grupa która ukończyła najlepszą możliwą szkołę, czyli szkołę życia. Dodał, że Rada Gminy Szczecinek zobowiązała się do wspierania Klubów Senior+ poprzez wygospodarowanie odpowiednich środków w budżecie.

Dyrektor GOPS Marzena Nowacka życzyła natomiast seniorom spokojnego życia w otoczeniu najbliższych osób, zdrowia, zadowolenia i uśmiechu.

Gmina Szczecinek, będąca liderem w realizacji polityki senioralnej, utworzyła już cztery Kluby Senior+. Placówki te oferują różnorodne zajęcia, od florystyki i kulinariów, po spotkania z psychologiem i fizjoterapeutą. Dzięki nim seniorzy mają możliwość poznania innych ludzi w podobnym wieku, rozwijania pasji oraz aktywnego spędzania czasu.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, obchodzony na całym świecie, to nie tylko okazja do celebrowania i oddawania hołdu seniorom, ale również inicjatywa promująca zdrowie i wysoką jakość życia seniorów. Gmina Szczecinek, poprzez Kluby Senior+, aktywnie wspiera ideę integracji społecznej osób starszych, ale też budowania silnych więzi międzypokoleniowych. Wtorkowe obchody to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale również część szerszego cyklu działań, mających na celu zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów i ich rodzin oraz przypomnienie o codziennej wartości i znaczeniu osób starszych w społeczeństwie.

::news{"type":"see-also","item":"34460"}

(mm)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

Gość  Gość

0 0

Znamienici goście ? Przecież w gminie wiejskiej Szczecinek jest kilka
tysięcy seniorów . Czy o nich ktoś pamiętał ?
Czy to jest tylko pokazówka ?

18:02, 16.11.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SasiadSasiad

0 0

Dyrektor GOPS śpiewała tańcowała i wygrala... Hej Hej sokoly.

21:45, 17.11.2023
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Festiwalowe Lato w Szczecinku.

Nie byłem i nie pójdę na taką gównianą muzykę,tego się nie da słuchać!!!!!

Arti

00:06, 2026-06-21

Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.

Nie dosc ze artysci mierni to i ekipa z sapiku sie nie popisała generujac plakaty w chacie gpt jednoczesnie zapominajac o czyms takim jak metadane ktore kazdy moze sprawdzic😂

Pracoholik

23:05, 2026-06-20

Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.

patrzysz na zdjęcia i widzisz: IQ70 IQ65 IQ 72 IQ79 IQ59 itd w sumie ani to ani do łopaty ani do czegokolwiek. eutanazja albo u rodziców na garnuszku. Normalnie jak plebs ze Shreka tylko że bez wideł 🤣 No nic może was obora albo kombinat będą potrzebować - będziecie wieść smutne życie - do zastąpienia w każdym momentcie z zerowym lewarem no cokolwiek. Dalej konsumujcie to łajno

lol

22:54, 2026-06-20

Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.

nie wiem ile mnie musieli by mnie zapłacić żebym poszedł oglądać takie GÓWNO. Minimum 5 cyfrowa suma i bym się przemęczył gdzieś najdalej od sceny oglądając coś w telefonie. Na scenę z rym shitem - nawet bym nie zerknął. To jest DNO DNA!!!! ba to jest wiercenie dziury w dnie by dokopać się niżej. I tacy są właśnie często są mieszkańcy tego grajdołu - czysty PLEBS! jeszcze delektujący się szczynami w oborze LOL. Ludzie wy restauracjach wiedzie tyle co o muzyce czyli ZERO. Oczywiście nie wsyzscy ale jakieś z 60% to jest poziome ameby. Ah jednak myślę żeby *%#)!& to miasto w 4 litery i jednak zmienić na opcją gdzie: • nie serwują tam takiego ŁAJNA! • nie muszę oglądać różowej przepistej facjaty 3vice co nic nie umie i nic nie robi • burmistrz nie ma wizji (z dupy) i nie wrzuca nam swojej rodzinki w etaty miejskie OK ? • miasto nie jest opanowane sektą PEŁO • nie ma krono (chodzi o uciążliwości i brak transparntności np w kwetii spalarni ) i w kwestii monopolizacjii rynku gdzie ja bym za żadne skarby w te klimaty i zapachy nie poszedł pracować. NEVER! ten mental i ten smród to dla mnie nieakceptowalne i ludzie co tam robią mają często zryty mental i nikt nie nie powie że to statystytczny przypadek TU jest jakiś serio problem z mentalem ludzi. Coś jest tu nie tak i to bardzo, że takie coś nam puszczają i że plebs tak mocno nie kryje się z ze swoją mizeria. Każdemu dałbym po 50 batów i 500h robót publicznych z konkretnymi celami, kopa na zapęd i wio. to jest miasto BEZ PERSPEKTYW mnie tu trzyma tylko jezioro i parę osób. reszta to łajno dramat dno mizeria tragedia i absolutnie nie wierzę że to miasto się z tego podniesie. Demografia i ujemna demigracja skazują to miasto na powolną śmierć.

V

22:44, 2026-06-20

0%